Toto Wolff: Ez még nem aggasztó - F1VILÁG.HU

Toto Wolff: Ez még nem aggasztó

Toto Wolff (AUT) Mercedes AMG F1 Director of Motorsport at Formula One World Championship, Rd2, Bahrain Grand Prix, Preparations, Bahrain International Circuit, Sakhir, Bahrain, Thursday 5 April 2018.

A második bahreini szabadedzésen nem volt esélye a Mercedesnek a Ferrarival szemben, de a wokingiak csapatfőnöke szerint nincs okuk az aggodalomra.

Kimi Räikkönen és Sebastian Vettel fél másodperccel jobb volt a Mercedes pilótáinál, de Toto Wolff nem aggódik.

Egy igen magas motorerő-fokozatot használt a Ferrari, amikor a versenyzői megfutották azokat a köröket. Ez pedig még nem aggasztó számunkra, de valóban jó kör volt.” – mondta Wolff a Sky Sportsnak, aki hozzátette:

Minden autót nyomon tudunk követni a pályán, mert megvannak a GPS-adatok. Most azt láttuk, hogy a Ferrari az egyenesekben szerezte a legtöbb időt, a kanyarokban viszont ugyanolyan a helyzet. Ebből pedig azt is látjuk, hogy ki tekerte fel a motort, ki miképpen gyorsul, és milyenek a leszorítóerők.”