A Forma-1-es pontverseny állása a kanadai futam után

Fotó: Mercedes
Fotó: Mercedes
Vasárnapi győzelmének köszönhetően növelte előnyét a világbajnoki összetettben a Mercedes címvédője, Lewis Hamilton.

A brit versenyző a 2. helyen szelte át a célvonalat Montrealban, Sebastian Vettel időbüntetése miatt azonban megörökölte a győzelmet.

Hamilton előnye így 29 pontra nőtt a tabellán csapattársával, Valtteri Bottasszal szemben, Vettel pedig 62 ponttal van lemaradva a némettől.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton16218252518262525
2.V. Bottas13326181825181513
3.S. Vettel10012101515121818
4M. Verstappen8815121212151210
5.C. Leclerc721016101110015
6.P. Gasly3604908114
7.C. Sainz180006480
8.D. Ricciardo160060028
9.K. Magnussen148000600
10.S. Perez130148000
11.K. Räikkönen134621000
12.L. Norris120804000
13.N. Hülkenberg126000006
14.D. Kvyat101000261
15.A. Albon70210040
16.L. Stroll62002002
17.R. Grosjean20000110
18.A. Giovinazzi00000000
19.G. Russell00000000
20.R. Kubica00000000

A konstruktőrök versenyében továbbra is magabiztosan vezet a Mercedes: az ezüstnyilak 295 pontot gyűjtöttek eddig, 123 egységgel többet, mint a Ferrari.

A csapatok versenyében a montreali remeklésnek köszönhetően a Renault felzárkózott az 5. helyre.

A konstruktőri pontverseny állása:

 CsapatPontszám
1.Mercedes29544434343444038
2.Ferrari17222262526221833
3.Red Bull12415162112232314
4.McLaren3008010480
5.Renault2860600214
6.Racing Point1921410002
7.Toro Rosso1712102101
8.Haas168000710
9.Alfa Romeo134621000
10.Williams00000000

Ezeket olvastad már?

 

 

Kapcsolódó cikkek

Friss hírek

 

 

 

 

 

 

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!