A Forma-1-es pontverseny állása a kanadai futam után

Fotó: Mercedes
2019 Canadian Grand Prix, Sunday - LAT Images Montreal start, Lewis Hamilton Charles Leclerc
Vasárnapi győzelmének köszönhetően növelte előnyét a világbajnoki összetettben a Mercedes címvédője, Lewis Hamilton.

A brit versenyző a 2. helyen szelte át a célvonalat Montrealban, Sebastian Vettel időbüntetése miatt azonban megörökölte a győzelmet.

Hamilton előnye így 29 pontra nőtt a tabellán csapattársával, Valtteri Bottasszal szemben, Vettel pedig 62 ponttal van lemaradva a némettől.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton284182525182625252510262251816
2.V. Bottas22126181825181513181518041518
3.M. Verstappen18515121212151210122610261904
4.C. Leclerc18210161011100151518150122525
5.S. Vettel16912101515121818111201815130
6.P. Gasly650490811416120820
7.C. Sainz580006480848101000
8.D. Ricciardo34006002800600012
9.A. Albon34021004000081108
10.D. Kvyat33100026100215060
11.N. Hülkenberg31600000640100410
12.K. Räikkönen3146210006240600
13.S. Perez2701480000000086
14.L. Norris2508040002800201
15.L. Stroll19200200200012010
16.K. Magnussen1880006000004000
17.R. Grosjean800001100006000
18.A. Giovinazzi300000000100002
19.R. Kubica100000000001000
20.G. Russell000000000000000

A konstruktőrök versenyében továbbra is magabiztosan vezet a Mercedes: az ezüstnyilak 295 pontot gyűjtöttek eddig, 123 egységgel többet, mint a Ferrari.

A csapatok versenyében a montreali remeklésnek köszönhetően a Renault felzárkózott az 5. helyre.

A konstruktőri pontverseny állása:

 CsapatPontszám
1.Mercedes505444343434440384325442293334
2.Ferrari3512226252622183326301518273825
3.Red Bull2661516211223231413322226271012
4.McLaren830801048010128101201
6.Renault656060021440700422
5.Toro Rosso511210210100223180
7.Racing Point462141000200012096
8.Alfa Romeo3446210006340602
9.Haas26800071000010000
10.Williams100000000001000

Görgess tovább az újdonságokért!

HIRDETÉS

Kapcsolódó cikkek

HIRDETÉS
HIRDETÉS

További hírek

HIRDETÉS
HIRDETÉS
}

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!