A Forma-1-es világbajnokság állása az Osztrák Nagydíj után

SPIELBERG, AUSTRIA - JUNE 30: Race winner Max Verstappen of Netherlands and Red Bull Racing and the Red Bull Racing team celebrate after the F1 Grand Prix of Austria at Red Bull Ring on June 30, 2019 in Spielberg, Austria. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool  // AP-1ZTB2VFJ52111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
Max Verstappen nyerte a 2019-es Forma-1-es idény 9. versenyét, az Osztrák Nagydíjat. Győzelmének köszönhetően a holland a tabellán is előrelépett egy pozíciót.

A Red Bull versenyzője az összes begyűjthető pontot megszerezte Spielbergben, hiszen amellett, hogy megnyerte a futamot, a leggyorsabb kört is ő futotta – így összesen 26 egységgel hagyta maga mögött a Red Bull Ringet.

A remek szereplésnek köszönhetően Verstappen a tabellán Sebastian Vettel elé tudott kerülni.

A pontversenyt továbbra is Lewis Hamilton vezeti, aki Ausztriában csak az 5. helyen ért célba.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton25018252518262525251026225
2.V. Bottas1882618182518151318151804
3.M. Verstappen181151212121512101226102619
4.S. Vettel15612101515121818111201815
5.C. Leclerc1321016101110015151815012
6.P. Gasly6304908114161208
7.C. Sainz5800064808481010
8.K. Räikkönen31462100062406
9.D. Kvyat271000261002150
10.L. Norris24080400028002
11.D. Ricciardo22006002800600
12.L. Stroll182002002000120
13.K. Magnussen18800060000040
13.N. Hülkenberg17600000640100
15.A. Albon16021004000081
16.S. Perez13014800000000
17.R. Grosjean8000011000060
18.A. Giovinazzi1000000001000
19.R. Kubica1000000000010
20.G. Russell0000000000000

A csapatok közül ezen a hétvégén a Red Bull gyűjtötte a legtöbb pontot, miközben a Mercedes csak 25 egységet szerzett, így a német istálló ezúttal nem tudta növelni előnyét az összetettben.

Az Alfa Romeo és a Racing Point csapatai között tovább zajlik a küzdelem: előbbinek sikerült a kettős pontszerzés hétvégén, így feljöttek a tabella hatodik helyére.

A konstruktőri pontverseny állása: 

 CsapatPontszám
1.Mercedes43844434343444038432544229
2.Ferrari288222625262218332630151827
3.Red Bull244151621122323141332222627
4.McLaren8208010480101281012
5.Toro Rosso4312102101002231
6.Renault396060021440700
7.Alfa Romeo32462100063406
8.Racing Point3121410002000120
9.Haas268000710000100
10.Williams1000000000010

Maradj még, olvasd el ezeket is!

Kapcsolódó cikkek

Friss hírek

 

 

 

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!