A hétfőt is Vettel vitte a Ferrarival Jerezben

A nyitónaphoz hasonlóan Sebastian Vettel elsőségével zárul a jerezi tesztsorozat második napja is. A Ferrari versenyzője mögött Felipe Nasr zárt a Sauberrel, míg a harmadik Valtteri Bottas lett.

A Forma-1 csapatai hétfőn, Jerezben tovább folytatták a tegnap megkezdett munkát, ma pedig már a Lotus új versenyautója is pályára gurult Pastor Maldonadóval a volánnál.

A legjobb kört – akárcsak tegnap – a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel futotta meg: a német versenyző a Pirelli közepes keverékű abroncsain érte el mai legjobbját (1 perc 20,984 másodperc) még délelőtt.

A Ferrarinál ma főképp az SF15-T kódjelű versenyautó beállításaival, valamint az abroncsok tesztelésével foglalatoskodtak.

A második legjobb idővel egy újonc, mégpedig Felipe Nasr zárt, aki 2015-ben a Sauber versenyzőjeként bizonyíthat majd a Forma-1-ben.

A Williams színeiben Valtteri Bottas rótta a köröket ezúttal is: a finn tehetség a harmadik legjobb idővel zárt, hátránya 1,3 másodperc lett az élen végző Vettel mögött.

A Mercedes ezúttal is rendkívül produktív napot zárt. A csapat új autójával a címvédő Lewis Hamilton dolgozott ma – a brit közel 100 kört tett meg a W06-os modellel, és zárt a táblázat negyedik helyén.

A Toro Rossónál ezúttal az újonc Max Verstappen volt szolgálatban, ő is sok időt töltött ma a pályán, ám bő 3 másodperces hátránnyal ötödik lett csak a Renault-motoros STR10-essel.

Bár keddre tervezték a munka megkezdését, a Lotus már ma pályára gurulhatott Dél-Spanyolországban. Az E23-as modell csak tegnap délután indult útnak az enstone-i központból, Pastor Maldonado azonban már ma megtehette vele az első köröket.

A venezuela végül 41 körig jutott, másfél órával a leintés előtt ugyanis az új autó megállt alatta – mint később kiderült, a hajtáslánc hibája miatt.

A hetedik helyen a McLaren Honda-motoros új autóját először vezető Jenson Button végzett, a brit azonban nem sokat tudott körözni Jerezben. Button mögött, az utolsó pozícióban a Red Bull új igazolása, Daniil Kvyat végzett, ő azonban már első körében összetörte az RB11-est.

Bár az ütközés nem volt nagy, ahhoz elég volt, hogy az új autó egyetlen épkézláb orrkúpját összetörje. Mivel a tartalékelem nem érkezett meg időben, az orosz versenyző néhány kör erejéig első szárny nélkül rótta a köröket.

Mivel az eső a tesztnap végére megérkezett a pálya fölé, a köridők nem javultak, persze bőven voltak olyanok, akik a nyirkos pályán is kipróbálták új autójukat.

A tesztelés holnap tovább folytatódik Jerezben.