A Vettel-Schumacher páros második lett a Nemzetek Kupáján

Fotó: Race of Champions
Runners up Sebastian Vettel (GER) and Mick Schumacher (GER) of Team Germany celebrate on the podium during the ROC Nations Cup on Saturday 19 January 2019 at Foro Sol, Mexico City, Mexico.
Nem sikerült megnyernie a Nemzetek Kupáját a Bajnokok versenye (Race of Champions) nevű, immáron hagyományosnak számító autósport-eseményen a Sebastian Vettel – Mick Schumacher kettősnek.

A mexikói rendezvényen a négyszeres Forma-1-es világbajnok, illetve a Forma-3-as Európa-bajnokság tavalyi legjobbja képviselte Németországot, a Nemzetek Kupája szombati döntőjében pedig a skandináv csapattal, Tom Kristensennel és Johan Kristofferssonnal mérkőztek meg.

Vettel és Schumacher végül alulmaradtak a mindent eldöntő fordulóban, így végül a második helyen zárták a versenyt.

A mexikói küzdelmek vasárnap tovább folytatódnak a Bajnokok Versenyével.

„Nagyszerű élmény volt, és különleges élmény volt megosztani Sebastiannal” – mondta a szombati küzdelmek után Schumacher. „Fantasztikus munkát végzett, és nélküle nem jutottunk volna a döntőbe. Szóval örülünk, hogy ilyen jól szerepeltünk a Nemzetek Kupájában. Jól mentünk – ahhoz nem elég jól, hogy győzzünk, de a második hely sem rossz.”