A Williams vezetése megerősítette, hogy nagy valószínűséggel egy meglazult kábelakna fedél törte el Rubens Barrichello autójának baloldali hátsó felfüggesztését a Monte-Carlói Nagydíjon.
A brazil pilóta pontszerző helyen haladt, mikor hirtelen elvesztette autója felett az uralmát, és csúnyán összetörte versenygépét, amely menetiránnyal szemben, az út közepén állt meg.
A visszajátszáson látszott, hogy az FW32 baloldali hátsó kereke defektet kapott, ám a csapat megerősítette, hogy a hátsó felfüggesztés meghibásodása okolható a balesetért.
A szakemberek azonban a gyárban tovább folytatták a baleset okainak feltárását, és kiderült, hogy egy meglazult kábelcsatorna fedél ütötte meg Barrichello autójának hátsó kerekét, ami miatt megsérült, majd eltörött a felfüggesztés.
A Williams a vizsgálat eredményét eljuttatta az FIA illetékeseinek, akik nagy valószínűséggel további vizsgálatot rendelnek el az ügyben, és javaslatot fognak tenni a Monacói Nagydíj szervezőinek, hogy miként rögzítsék a csatornafedeleket a jövőben.
Barrichello balesete előtt egyébként egy hasonló eset miatt pályára küldték a biztonsági autót, akkor az egyik vízelnyelő csatorna fedele lazult meg, amit a pályabíróknak a helyére kellett tenniük. Akkor senki nem járt pórul.
Olvasóink ajánlatai:







Hozzászólások
(1 komment)Amikor behívták a biztonsági autót az aknafedél miatt az nem Barrichello balesete előtt hanem közvetlenül az után 3-4 körrel történt.