Alonso állt az élre a Hungaroringen - F1VILÁG.HU

Alonso állt az élre a Hungaroringen

Fernando Alonso magabiztosan nyerte a Magyar Nagydíj péntek délutáni szabadedzését, ahova az eső is megérkezett. A második pozícióban a Renault finn pilótája, Heikki Kovalainen végzett, míg a Ferrarik háttérbe szorultak.

A Forma-1 kétszeres világbajnoka mindenkit maga mögé utasított a délutáni szabadedzésen a Hungaroringen. A McLaren spanyol versenyzőjét négy tizedmásodperccel lemaradva a Renault finn újonca, Heikki Kovalainen követte a második pozícióban.

A finn versenyző szinte az egész edzésen az élen tartózkodott, miután megfutotta 1:21.283-as idejét a Bridgestone keményebb keverékű abroncsaival. Kovalainen azonban nem örülhetett felhőtlenül, ugyanis Alonso nem sokkal később 1:20.919-es idejével igencsak feladva a leckét ellenfeleinek, toronymagasan átvette a vezetést, melyet már nem is engedett ki a kezéből.

A pálya állapota koránt sem volt ideálisnak mondható. Piszkos volt az aszfalt, ráadásul az utolsó fél órában még az eső is szép csendben rázendített. Több versenyző, köztük Alonso is kilátogatott az aszfaltozott bukóterekbe, míg a bajnokság éllovasa, Lewis Hamilton második edzése a sóderágyban végződött, miután megcsúszott a kilences kanyarban.

A Ferrari versenyzői a hatodik, illetve a hetedik helyen végeztek. Bár Raikkönen nem hibázott, Massa az utolsó percekben kis híján összetörte autóját, mikor a 14-es kanyarban megpördült. Az olaszok duója előtt Nico Rosberg és Nick Heidfeld végzett, a két német remekül teljesített a délutáni edzésen.

Az első tíz sorát pedig Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli, és a reggeli edzés győztese, Robert Kubica zárta.

A Toro Rosso új szerzeménye, Sebastian Vettel csapattársa mögött a huszadik helyen végzett, ám mindössze csak egy tizeddel maradt el legjobb ideje Liuzzi legjobbjától.

A Spyker újonca, Sakon Yamamoto borzalmasan gyengén szerepelt. A japán versenyző többször is megcsúszott, majd a lista végén végzett, közel három másodperccel lemardva csapattársától, Adrian Sutiltól.