Alonso állt az élre az időmérő előtt Monacóban

Fernando Alonso végzett az élen a Monte-Carlói Nagydíj szombat délelőtti szabadedzésén. A Renault kétszeres világbajnokát Jenson Button követte a második helyen, aki mögött Heikki Kovalainen sorakozott fel a McLarennel.

Fernando Alonso a hétvége eddigi legjobb idejével állt az élre a Monacói Nagydíj harmadik szabadedzésén, ahol az utolsó pillanatban kaparintotta meg az első helyet.

Ahogy arra számítani is lehetett, nagyon szoros volt a mezőny, hiszen az első hét helyezettet mindössze csak három tized választotta el egymástól, így a délutáni időmérőn fontos lesz a jó időzítés, mert minden egyes század pozíciókat jelenthet.

A Renault kétszeres világbajnoka mögött Jenson Button végzett, aki csak 69 ezreddel volt lassabb a spanyolnál. A Brawn brit pilótáját, Heikki Kovalainen követte a harmadik helyen, aki szintén egy tizeden belül volt hozzá képest.

A csütörtöki első szabadedzés győztese, Rubens Barrichello a negyedik helyre hozta be a másik Brawnt. Őt a Ferrari duója követte, Felipe Massa, Kimi Raikkönen sorrendben, akik szintén csak két tizeddel maradtak le Alonsótól.

Az olaszok versenyző mögött a tavalyi győztes, Lewis Hamilton következett, míg Nico Rosberg a kilencedik helyre hozta be a Williamst. A német pilóta a Red Bull párosa, Sebastian Vettel, és Mark Webber közé ékelődött be.

A Toyota versenyzői, Jarno Trulli és Timo Glock diktálták a tempót az első negyedórában, amíg ki nem hajtott a pályára Hamilton, aki azonnal átvette tőlük a vezető pozíciót. A brit versenyző ezt követően egymás után futotta a jobbnál jobb köröket, mindössze egyetlen egyszer nem sikerült javítania, mikor éppen a sikánban érte utol Robert Kubicát.

Hamilton 1:15.622-es ideje elég volt ahhoz, hogy egészen addig az élen maradjon, amíg a pilóták fel nem tetették autóikra a Bridgestone szuperlágy keverékű abroncsait a tréning utolsó húsz percében, melyeken drasztikusan javultak a köridők.

Ezt követően a világbajnoki címvédő tovább javított idején (1:15.389), ám vissza kellett térnie a boxba, mert nekicsúszott a szalagkorlátnak, és megsérült első vezetőszárnya.

Ezután a Ferrari párosa volt harcban a második helyért Barrichellóval, majd 12 perccel a vége előtt a 2007-es világbajnok, Kimi Raikkönen felugrott az élre 1:15.382-es idejével, ami csak hét ezreddel volt gyorsabb, mint Hamilton legjobbja.

Button szépen lassan, komótosan dolgozott saját programján, majd az új gumikon azonnal az élre állt. A bajnokság éllovasa 0.149 másodperccel előzte meg a Ferrari finn versenyzőjét, aki ezután tovább csúszott vissza a ranglétrán.

Az utolsó másodpercek hatalmas izgalmat hoztak, szinte mindenki a pályán tartózkodott, és az élen is változott a sorrend. Alonso az utolsó utáni pillanatban megfutott 1:15.164-es idejével megelőzte Buttont, és megnyerte a harmadik tréninget Monacóban.