Alonso nyitott az élen Indianapolisban - F1VILÁG.HU

Alonso nyitott az élen Indianapolisban

A McLaren Mercedes spanyol versenyzője, Fernando Alonso végzett az élen az Amerikai Nagydíj pénteki első szabadedzésén, ahol majd fél másodperccel előzte meg a második helyen befutó Nick Heidfeldet.

A világbajnokság élén álló Lewis Hamilton hét tizedmásodperccel csapattársa mögött a harmadik pozícióban végzett, míg a Kandadai Nagydíjon hatalmas balesetet szenvedett Kubicát helyettesítő Sebastien Vettel a negyedik lett.

Az élmenők közül Hamilton hajtott ki elsőként a pályára, azonban 1:13.143-as idejét hamar megjavította Alonso, aki 16 ezreddel átvette tőle a vezetést. A spanyol versenyző második gyorskörén nem kevesebb, mint hét tizedet javított saját idején, ám jött Heidfeld, aki a lágy gumikkal 47 ezreddel megközelítette a kétszeres világbajnokot.

Az utolsó percekben Alonso is feltette a lágy gumikat, majd ismét javított legjobb idejét, így majd 0.466 másodpercet adott a második helyen befutó Heidfeldnek, akit további három tizeddel lemaradva a bajnokság élén álló Hamilton követett, aki a célegyenesre vezető döntött kanyarban kis híján nekivágódott a betonfalnak, miközben próbálgatta autója, és saját határait.

A beugró Vettel a negyedik helyen végzett, fél másodperccel lemaradva csapattársától, Nick Heidfeldtől. A Ferrari továbbra sem találja önmagát, Raikkönen több mint egy teljes másodperccel lemaradva Alonso mögött az ötödik, csapattársa Felipe Massa a hetedik lett. A Ferrari duója közé a Williams német versenyzője, Nico Rosberg ékelődött be a hatodik helyen.

Az első tíz sorát David Coulthard, Jenson Button, és Mark Webber zárta. A másfél órás edzésen nem történt különösebb incidens. A Sypker német versenyzője, Adrian Sutil az utolsó pillanatokban kicsúszott a pályáról, azonban folytatni tudta a körözést. Ezen kívül mindkét Toyota, Heidfeld, és Raikkönen is tett egy kisebb kitérőt a füvön, azonban egyikük autója sem sérült meg.