Az F1-es pontverseny állása az Olasz GP után

Ferrari team photo after Charles Leclerc win in Monza, Italy
Fotó: Italian Grand Prix
Vasárnapi győzelmének köszönhetően előrébb lépett a világbajnoki összetettben a Ferrari ifjú versenyzője, Charles Leclerc.

A monacói versenyző idei második elsőségét szerezte Monzában, az így szerzett 25 pontnak köszönhetően pedig a tabellán csapattársa, Sebastian Vettel elé tudott kerülni.

Remek monzai eredményének köszönhetően Daniel Ricciardo is nagyot ugrott a pontversenyben: az ausztrál 12 pontot gyűjtött, a tabellán pedig a 8. helyre lépett fel.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton29618252518262525251026225181612
2.V. Bottas2312618182518151318151804151810
3.C. Leclerc2001016101110015151815012252518
4.M. Verstappen2001512121215121012261026190415
5.S. Vettel1941210151512181811120181513025
6.P. Gasly6904908114161208204
7.C. Sainz5800064808481010000
8.A. Albon420210040000811088
9.D. Ricciardo340060028006000120
10.D. Kvyat331000261002150600
11.N. Hülkenberg336000006401004102
12.L. Norris31080400028002016
13.K. Räikkönen31462100062406000
14.S. Perez27014800000000860
15.L. Stroll192002002000120100
16.K. Magnussen18800060000040000
17.R. Grosjean8000011000060000
18.A. Giovinazzi4000000001000021
19.R. Kubica1000000000010000
20.G. Russell0000000000000000

A konstruktőri pontversenyben továbbra is magabiztosan vezet a Mercedes. Az ezüstnyilakat jócskán lemaradva a Ferrari, majd a Red Bull követi.

A konstruktőri pontverseny állása:

 CsapatPontszám
1.Mercedes52744434343444038432544229333422
2.Ferrari394222625262218332630151827382543
3.Red Bull289151621122323141332222627101223
4.McLaren8908010480101281012016
5.Renault6760600214407004222
6.Toro Rosso5512102101002231804
7.Racing Point4621410002000120960
8.Alfa Romeo35462100063406021
9.Haas268000710000100000
10.Williams1000000000010000

Görgess tovább az újdonságokért!

HIRDETÉS

Kapcsolódó cikkek

HIRDETÉS
HIRDETÉS

További hírek

HIRDETÉS
HIRDETÉS
}

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!