Barrichello állt az élre az első edzésen Monacóban - F1VILÁG.HU

Barrichello állt az élre az első edzésen Monacóban

Rubens Barrichello végzett az élen a Monacói Nagydíj első edzésén, ahol meleg, napos idő fogadta a mezőnyt. A Brawn GP brazil pilótája mögött a Ferrari, és a McLaren duója sorakozott fel, míg az új diffúzorral futó Red Bull páros a középmezőnyben végzett.

Barrichello maga mögött hagyta a spanyol versenyen történteket, mikor egy rosszul megválasztott stratégia miatt, lecsúszott a futamgyőzelemről, és magabiztos vezetést bemutatva, az élre repítette versenygépét a Monacói Nagydíj csütörtöki első edzésén.

A Brawn brazil pilótája mögött 0.310 másodperccel lemaradva Felipe Massa végzett a második helyen a Ferrarival, míg a címvédő, Lewis Hamilton a harmadik lett.

Ahogy arra számítani is lehetett, a versenyzők szinte azonnal kihajtottak a pályára, hogy a lehető legjobban fel tudjanak készülni a hétvége további részére, és elvégezzék a szükséges beállításokat, ugyanis a monacói pálya különleges előkészületeket követel meg.

A Toro Rosso újonca, Sebastien Buemi kezdte meg az érdemi munkát, és az első fél órában ő diktálta a tempót, egészen addig, amíg a Toyota német pilótája, Timo Glock ki nem hajtott a pályára, és át nem vette tőle a vezetést – aki ezt követően hatalmas csatát vívott Massával.

Ahogy egyre több gumi került a burkolatra, úgy gyorsult a pálya, és Massa néhány gyorskör után megerősítette vezető pozícióját, akihez csapattársa, Kimi Raikkönen is csatlakozott, így sokáig a Ferrari duója állt az élen.

A helyzet az élen változatlan maradt az edzés feléig, ám ekkor rákapcsolt a tavalyi győztes, Lewis Hamilton, aki először 1:18.376-os, majd 1:17.578-as idejével, átvette a vezetést.

A McLaren brit versenyzőjét 25 perccel a leintés előtt Barrichello váltotta az élen, aki semmit nem bízott a véletlenre, ugyanis következő körén tovább javított idején, és 1:17.189-es körével, bebiztosította magának az első helyet honfitársa, Massa előtt, aki közben felugrott a második pozícióba.

Azonban mikor arra került volna a sor, hogy a versenyzők feltetessék autóikra a Bridgestone különleges szuperlágy keverékű abroncsait, Sebastian Vettel alatt megadta magát a Red Bull, így az utolsó tíz perc hihetetlenül mozgalmas volt.

Mivel mindenki egyszerre hajtott ki a pályára, hatalmas volt a forgalom, így a sorrend az élen nem változott. Az első három mögött Heikki Kovalainen végzett a negyedik helyen, aki az utolsó pillanatban futotta meg legjobb idejét. A McLaren finn pilótáját Raikkönen követte, Kazuki Nakajima (Williams) előtt.

Nico Rosberg utolsó mért körén a hetedik helyre hozta be a másik Williamst, míg az első tíz sorát Jenson Buttont (Brawn), Fernando Alonso (Renault), és Mark Webber (Red Bull) zárta.

Vettel motorhibáján kívül nem volt különösebb fennakadás a másfélórás edzésen. Hamilton, Kovalainen, és Button szélesen vette a St. Devote szekciót, azonban mindhárman gond nélkül folytatni tudták a körözést.

A második szabadedzés helyi idő szerint délután kettő órakor veszi kezdetét a hercegségben.