Elvehetik Rosberg futamgyőzelmét? - F1VILÁG.HU

Elvehetik Rosberg futamgyőzelmét?

A Brit Nagydíj futamgyőztesét, Nico Rosberget beidézték a sportfelügyelők , amiért nem lassított le eléggé a harmadik és az ötödik kanyar közötti sárga zászló alatt helyi idő szerint 14:06-kor, azaz a verseny elején.

A Mercedes német versenyzőjét azért vizsgálják, mert túl gyorsan hajtott a sárga jelzés ellenére, nem pedig azért, mert sárga zónában előzött. Rosberg 0.7 másodperces előnnyel szerezte meg a győzelmet Mark Webber előtt.

Rosberg győzelme így veszélybe kerülhet. Megrovás, időbüntetést vagy a következő versenyre rajtbüntetés lehet kilátásban.