Glock állt az élre a szakadó esőben az utolsó edzésen

A Toyota német pilótája, Timo Glock végzett az élen az Olasz Nagydíj harmadik szabadedzésén, ahol kezdetben csak szemerkélt, ám perceken belül megérkezett a felhőszakadás, így a versenyzők csak csúszkáltak a pályán.

Timo Glock jó időben volt jó helyen, így az edzés elején megfutott ideje egy pillanatig sem volt veszélyben, ugyanis nem sokkal a kezdés után leszakadt az ég, és a pálya állapota percről percre rosszabbodott.

A Toyota német pilótáját Sebastian Vettel követte, aki szintén az edzés elején futotta meg legjobb körét, miközben rázendített az eső, így a versenyzők azonnal behajtottak a garázsba, bízva abban, hogy majd alábbhagy az eső…

Már az edzés elején is vizes volt a burkolat, de Rubens Barrichello úgy döntött, kint marad a pályán, és elsőként megfutja mért körét.

A Honda brazilja értelemszerűen az élre ugrott 1:40.484-es idejével, ám nem sokkal később Timo Glock átvette a vezetést 1:35.464-gyel, és első pozíciója már egy pillanatig sem volt veszélyben, ahogy egyre több csapadék hullott a pályára.

Az edzés felénél járva már csak a McLaren duója és Sebastien Bourdais nem teljesített mért kört, miközben Kimi Raikkönen éppen gyorskörén volt, ám a finn pilóta majd’ hat másodperccel bizonyul lassabbnak, mint az élen álló Glock.

A még mért kör nélkül állók közül Bourdais hajtott ki elsőként a pályára Nico Rosberg és Nick Heidfeld társaságába, ám a körülmények olyannyira rosszak voltak, hogy mindhárman azonnal visszatértek a boxba – ezzel is spórolva az esőgumikkal, melyekre nagy valószínűséggel még szükség lesz a hétvége további részében.

Tíz perccel a vége előtt Lewis Hamilton is kimerészkedett a pályára, ám 15 másodperccel volt lassabb Glock-nál, ami szintén bizonyítja, hogy a pálya állapota mennyit romlott az edzés alatt.

A McLaren brit versenyzője a végén ugyan még javított, de egyértelművé vált, hogy az utolsó percekben már senki nem tud előrébb kerülni, hiszen állt a víz a pályán.