Hamilton a két Ferrari előtt az első edzésen

Lewis Hamilton végzett az élen a Kínai Nagydíj pénteki első szabadedzésén. A McLaren Mercedes brit versenyzője mögött a Ferrari duója, Felipe Massa és Kimi Raikkönen sorakozott fel a második, illetve a harmadik helyen.

Lewis Hamilton magabiztos vezetést bemutatva, könnyedén nyerte az első szabadedzést a szezon utolsó előtti futamának helyet adó Sanghajban.

A McLaren brit versenyzőjének legnagyobb riválisa, Felipe Massa a második helyen végzett a Ferrarival, ám 0.390 másodperccel bizonyult lassabbnak Hamiltonnál, aki akár már a hétvégén bezsebelheti az idei világbajnoki címet.

A bajnokság éllovasán azonban hatalmas a nyomás, különösen a múlt heti Japán Nagydíjon történtek után, így nem lesz egyszerű a dolga Sanghajban, ahol a tavalyi évben egy buta manőver miatt elbukta a vb-címet.

A harmadik, illetve a negyedik helyen Kimi Raikkönen és Heikki Kovalainen végzett, a BMW-s Robert Kubica előtt, akit a Renault kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso követett a hatodik pozícióban.

Az edzés első fél órája eseménytelen volt, a nagymenők közül elsőként a bajnoki címvédő, Raikkönen hajtott ki a pályára, aki azonnal át is vette a vezetést az addig élen álló Sebastien Bourdais-től, majd következő gyorskörén megpördült a második kanyarban.

Ezt követően a McLaren és a Ferrari versenyzői folyamatosan váltották egymást az élen. Először Kovalainen, majd Massa vette át a vezetést, mielőtt még Raikkönen visszavette volna vezető helyét, ám nem örülhetett sokáig, mert Kovalainen ismét az élre állt.

Hamilton óvatosan kezdett, ám ennek ellenére első mért körén kiszélesítette a tizenhármas ívet, így esélye sem volt harcba szállni az élen állókkal. A brit versenyző azonban második gyorskörén már magára talált, és az edzés felénél megfutott 1:36.044-es idejével azonnal átvette a vezetést.

Massa azonban nem hagyta annyiban a dolgot, és néhány perccel később 0.020 másodperccel megelőzve riválisát, visszatért az első pozícióba.

A végső sorrend azonban csak az utolsó 15 percben alakult ki, mikor Hamilton 1:35.630-as idejével majd’ fél másodpercet vert a többiekre, akik már nem tudtak reagálni a McLaren versenyzőjének gyorskörére – különösen úgy, hogy az élmenők maradtak a régi abroncsokon, és hosszú etapokat teljesítettek a tréning végén.

Az első hat mögött Kubica csapattársa, Nick Heidfeld végzett a Toro Rosso duója, Sebastien Bourdais és Sebastian Vettel előtt, akik közé Nelsinho Piquet ékelődött be a kilencedik helyen a Renault-val.

A 11/12-es kanyarban történt a legtöbb incidens. Jarno Trulli (Toyota), és Mark Webber (Red Bull) is megpördült ezen a ponton, míg Rubens Barrichellónak (Honda) is volt egy húzós pillanata.

Piquet lemásolta Hamilton tavalyi kiscsúszását a boxutca bejáratánál, és meglátogatta a sóderágyat, ám a brit versenyzővel ellentétben, ő tovább tudott hajtani.