Megosztás:

Hamilton: Én csak egy kis fogaskerék vagyok egy nagy gépezetben

Joggal boldog: Hamilton rajt-cél győzelmet aratott Kanadában.
Joggal boldog: Hamilton rajt-cél győzelmet aratott Kanadában. © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet aratott a Kanadai Nagydíjon.

A Mercedes brit pilótája a pole-ból indult és végig vezetett is futamon.

2007 Kanadai Nagydíj. Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet arat.

2017 Kanadai Nagydíj. Lewis Hamilton rajt-cél győzelmet arat.

2017 Kanadai Nagydíj időmérő edzés. Lewis Hamilton 65. pole pozícióját szerzi. Ezzel pedig Ayrton Sennát éri utol.

Felejthetetlen hétvége a mostani a brit számára, a pole-ból indult és végig vezetett a futamon.

„Repülni tudnék a boldogságtól. Fantasztikus hétvége volt, és nagyon hálás vagyok. Csodálatos csapatmunka volt.”

A háromszor világbajnok a szombati időmérőn beállította Ayrton Senna 65 rajtelsőségét, amit egy futamgyőzelemmel szeretett volna megkoronázni.

„A maximális pontért jöttünk, és az autó tökéletes volt.”

De hozzátette: „Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig ilyen lesz.”

Hamilton Monte Carlóban a 7. helyen végzett, és ezzel pontokat vesztett az idei fő riválisával, Sebastian Vettellel szemben.

„Bár jó lett volna Monacóban nyerni, de örülök, hogy ez még a szezon elején történt. Megteszünk mindent annak érdekében, hogy fejlődjünk, és minél előrébb végezzünk.”

A brit jubilált, 2007-ben is rajt-cél győzelmet aratott a kanadai aszfalton.

„Itt szereztem az első pole pozíciómat meg az első győzelmemet 10 évvel ezelőtt.”

De Hamilton tudja, hogy a csapatmunka nélkül, ez nem sikerült volna.

„Én csak egy kis fogaskerék vagyok egy nagy gépezetben.”

A konstruktőri versenyben visszaszerezte első helyét a Mercedes a Ferrari elől, és az egyéni világbajnoki tabellán a különbség 12 pontra csökkent Vettel és Hamilton között.