Hamilton Massa előtt az első edzésen Japánban - F1VILÁG.HU

Hamilton Massa előtt az első edzésen Japánban

Lewis Hamilton végzett az élen a Japán Nagydíj első szabadedzésén, ahol száraz pálya fogadta a Forma-1-es mezőnyt. A McLaren Mercedes brit versenyzőjét legnagyobb riválisa, Felipe Massa követte a Ferrarival.

A bajnokság éllovasa, Lewis Hamilton diktálta a tempót a Japán Nagydíj pénteki első szabadedzésén, ahol napos, meleg időjárás fogadta a résztvevőket.

A McLaren brit versenyzője mögött 0.153 másodperccel lemaradva legnagyobb riválisa, a Ferrari színeiben futó Felipe Massa végzett, akit Heikki Kovalainen és Kimi Raikkönen követett a harmadik, illetve a negyedik helyen.

A másfélórás tréning komótosan vette kezdetét, az első fél órában csak a hazai pályán versenyző Toyota pilótái szórakoztatták a nézőket, a többiek a garázsban várakoztak.

Az élmenők közül elsőként a bajnoki címvédő, Kimi Raikkönen hajtott pályára, akinek első mért köre nem sikerült túl jól, miután egy alkalommal elfékezte magát, majd rossz helyen érte utol Rubens Barrichello Hondáját. A Ferrari finn pilótája azonban nem adta fel, és második gyorskörén az élre állt.

Raikkönen egy kis időre elvesztette vezető pozícióját Hamiltonnal szemben, ám azt igen hamar vissza is vette, miközben a McLaren britje látogatást tett az egyes kanyar bukóterében.

Hamilton azonban húsz perccel később ismét visszatért a pályára, és 1:19.062-es idejével átvette a vezetést, de nem örülhetett sokáig, mert jött legnagyobb riválisa, Felipe Massa, aki 0.001 másodperccel ugyan, de megelőzte és felugrott az élre.

Azonban csak néhány másodpercig volt ennyire szoros a küzdelem az élen, ugyanis a McLaren brit versenyzője 1:18.910-re javítva a köridőt megszerezte az első helyet, amit már ki sem engedett a kezéből a későbbiekben.

Kovalainen felugrott a harmadik helyre, míg Raikkönen már nem tudott javítani az idején, így be kellett érnie a negyedik pozícióval. Fernando Alonso volt a legnagyobb ellenfele a két élcsapat versenyzőinek a reggeli tréningen, így nem meglepő módon az ötödik lett, renault-s csapattársa, Nelsinho Piquet előtt.

A Toro Rosso tovább folytatta szárnyalását. Sebastian Vettel és csapattársa, Sebastien Bourdais a hetedik, illetve a kilencedik helyen végzett, közéjük a BMW-s Robert Kubica ékelődött be a nyolcadik pozícióban.

Az első tíz sorát a hazai színeket képviselő Kazuki Nakajima zárta, aki az utolsó pillanatokban javított idején, és került be az első tízbe a Williamsszel.

A japán pilóta Adrian Sutilt ütötte ki az első tízből, aki kiválóan szerepelt a Force Indiával azon a pályán, ahol Forma-1-es pályafutása eddigi egyetlen pontját szerezte még a tavalyi évben.

A pálya tulajdonosa, a Toyota borzalmas edzést teljesített, hiszen Jarno Trulli és Timo Glock csak a 15., illetve a 18. helyen végzett.

Az edzés egyébként simán lezajlott, mindössze néhány kicsúszás történt az aszfaltozott bukóterekben, illetve Nick Heidfeld bemutatott egy fél forgást BMW-jével a tízes kanyarban.