Hamilton-parádé a szingapúri időmérőn, Vettel csak harmadik

Fotó: Singapore GP Media
(L to R): Max Verstappen, Red Bull Racing, Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 and Sebastian Vettel, Ferrari celebrate in parc ferme at Formula One World Championship, Rd15, Singapore Grand Prix, Qualifying, Marina Bay Circuit, Singapore, Saturday 15 September 2018.

A világbajnoki pontversenyt vezető Lewis Hamilton szerezte meg a rajtelsőséget a Forma-1-es Szingapúri Nagydíj időmérő edzésén. A pályacsúcsot futó angol mögött Max Verstappen lett a 2., Sebastian Vettel csak a 3. helyről rajtol.

A szabadedzések elég vegyes képet mutattak az erőviszonyokról, azonban a szombati harmadik szabadedzésen a Ferrarik végeztek az élen, Vettel fél másodperccel volt gyorsabb a második helyezett Hamiltonnál – a legnagyobb kérdés tehát az volt, hogy ezúttal a 3 élcsapat közül ki lesz a leggyorsabb.

A Mercedesnél pénteken úgy nyilatkoztak, biztosak benne, hogy a korábbi évekhez képest erősebb formában tértek vissza idén Szingapúrba, és bíznak benne, hogy felvehetik a versenyt a Ferrarival.

Akárcsak a harmadik szabadedzés, az időmérő is száraz körülmények között zajlott. A Q1-ben gyenge teljesítményt nyújtott a két Williams, sem Sergey Sirotkinnak, sem Lance Strollnak nem sikerült a továbbjutás, ők a mezőny végéről rajtolhatnak majd, rajtuk kívül pedig véget ért az időmérő Stoffel Vandoorne, Brendon Hartley, valamint Kevin Magnussen számára is.

A Q2-ben minden versenyző felrakta a hiperlágy abroncsokat, így a top 10 pilóta ezzel a keverékkel fog rajtolni. A második etapban a másik Toro Rosso, Pierre Gasly és a másik McLaren, Fernando Alonso számára is véget ért a küzdelem, valamint rajtuk kívül a két Sauber, Marcus Ericsson és Charles Leclerc, illetve Carlos Sainz (Renault) sem folytathatta.

A kvalifikáció utolsó etapjában Hamilton bravúros időeredményt ért el néhány perccel a Q3 kezdete után: 1:36.015-ös köridőt teljesített, majd ezen már nem tudott később sem javítani, ám nem is volt rá szükség. A brit megszerezte a pole pozíciót Max Verstappen, a Red Bull pilótája előtt, a harmadik helyet pedig Sebastian Vettel szerezte meg a Ferrarival.

Verstappen hátránya 3 tizedmásodperc volt a brithez képest, ám Vettel és Bottas lemaradása már több mint 6 tizedmásodperc volt.

Vettel mellől a másik Mercedes-pilóta, Valtteri Bottas indulhat majd, mögötte pedig Kimi Räikkönen és Daniel Ricciardo foglal majd helyet. A két Force India is az első 10 közül rajtolhat majd: Sergio Perez a 7., Esteban Ocon pedig a 9. pozíciót szerezte meg. Köztük Romain Grosjean végzett a 8. helyen, Nico Hülkenberg pedig a 10. rajtkockát foglalja majd el vasárnap.

Az időmérő során többen, köztük Charles Leclerc, Stoffel Vandoorne és Sergey Sirotkin is érintette a falat, azonban nagyobb incidens nem történt.