Megosztás:

Hamilton simán nyert, dráma a Ferrarinál Silverstone-ban!

Hamilton vezetésével a Mercedes kettős győzelmet aratott Silverstone-ban.
Hamilton vezetésével a Mercedes kettős győzelmet aratott Silverstone-ban. © Pirelli

A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton a pole pozícióból indulva megnyerte a Brit Nagydíjat. A Ferrari két versenyzője, Kimi Räikkönen és Sebastian Vettel az utolsó körökben komoly gumiproblémákkal szembesült.

Hamilton Forma-1-es pályafutása 67. rajtelsőségét szerezte szombaton, így az első helyről várhatta a piros lámpák kialvását. A brit versenyző a verseny első etapjában folyamatosan növelni tudta az előnyét, és a futamot végig kontroll alatt tartotta.

A Mercedes versenyzője végül magabiztos, 14 másodperces előnnyel nyert hazai közönsége előtt, megelőzve a rajtbüntetése miatt csak a 9. helyről rajtoló csapattársát, Valtteri Bottast.

A dobogó legalsó fokára Kimi Räikkönen állhatott fel, habár a finn egészen az utolsó körökig a 2. helyen haladt. A korábbi világbajnoknak nem volt szerencséje, 2 körrel a verseny vége előtt bal első abroncsának futófelülete levált, így a bokszba kényszerült. A Ferrarinál 1 körrel később folytatódott a dráma, a világbajnoki éllovas Sebastian Vettel ugyanis hasonlóképp járt, így a német végül csak a 7. helyen tudott célba érni.

A 4. és 5. helyeken a Red Bull párosa, Max Verstappen, valamint a mezőny végéről rajtoló Daniel Ricciardo végzett, megelőzve Nico Hülkenberget, illetve a már említett Vettelt.

Pontot szerzett Silverstone-ban mindkét Force India, valamint Felipe Massa is a Williamsszel.

Győzelmének köszönhetően Lewis Hamilton 1 pontra csökkentette hátrányát az összetettben Vettellel szemben.

A Forma-1-es bajnokság 2 hét múlva, a Magyar Nagydíjjal folytatódik.

A verseny alakulása:

A verseny nem kezdődött jól Jolyon Palmer számára, a brit autója ugyanis egy hidraulikus probléma miatt már a felvezető körben megállt a pályán. A félrehúzódott Renault miatt egy extra formációs kört is be kellett iktatni.

A rajtot Hamilton jól kapta el, Kimi Räikkönen pedig megőrizte a 2. helyet. Sebastian Vettel szemmel láthatóan rosszul jött el, ezt pedig a Red Bull ifjú titánja, Max Verstappen használta ki, aki feljött a 3. helyre.

A mezőny nem úszta meg baleset nélkül az első kört: a Toro Rosso két versenyzője, Daniil Kvyat és Carlos Sainz ütköztek össze, a baleset következtében pedig utóbbi versenyző kiállni kényszerült. Az ütközés miatt pályára kellett küldeni a biztonsági autót is.

1

A verseny az 5. körben folytatódott, Räikkönen azonban nem tudta támadni Hamiltont az újraindításnál.

A rajtbüntetése miatt a 9. helyről induló Valtteri Bottas a 6. körben már a 6. helyen száguldott, és Nico Hülkenberget vette üldözőbe.

A finn 1 körrel később már meg is érkezett a német mögé, és egy határozott manőverrel el is ment a Renault mellett a Stowe kanyar féktávján.

A verseny 9. körében a versenybírók bokszutca-áthajtásos büntetéssel sújtották Daniil Kvyatot a csapattársával való ütközésért.

A 14. körben Sebastian Vettel keményen támadta a 3. helyért Max Verstappent, a holland azonban nem hagyta magát, és agresszív védekezéssel visszaverte a német támadását.

2

Vettelt a 19. körben kihozták kerékcserére: a négyszeres világbajnok a szuperlágy gumikat lágy keverékű abroncsokra cserélte. Hamilton előnye ekkor már közel 6 másodperc volt az élen Räikkönennel szemben.

Verstappen 1 körrel később érkezett kerékcserére, ám végül nem tudta maga mögött tartani Vettelt – a Ferrari elévágási kísérlete tehát jól működött.

A 2. helyről Räikkönen a 24. kör végén érkezett a bokszba, az ő autójára is felkerültek a lágy keverékű Pirelli-gumik. Hamiltont 1 körrel később hívták ki – a britnek azonban nem volt miért aggódnia, hiszen tetemes előnnyel rendelkezett Räikkönennel szemben.

Valtteri Bottast a 32. körben hívták ki kerékcseréjére: a finn jóval később érkezett Vettelnél, kettejük között pedig 5,5 másodperc volt a különbség a kiállás után. A Mercedes versenyzője viszont Verstappen elé tudott kerülni, méghozzá a 4. helyre.

3

Fernando Alonso a verseny 34. körében a Honda-motor hibája miatt feladta a Brit Nagydíjat.

Ricciardo 1 körön belül mindkét Force Indiát megelőzte, így a mezőny végéről rajtol ausztrál feljött a 8. helyre. Az ausztrál 1 körrel később Kevin Magnussen mellett is el tudott menni, így 15 körrel a leintés előtt már a 7. helyen száguldott.

10 körrel a leintés előtt Bottas megérkezett Vettel mögé, és lassan támadópozícióba került. A német Bottas első próbálkozását visszaverte, a 44. körben azonban Bottas egy határozott manőverrel megelőzte Vettelt, és feljött a 3. helyre.

A 49. körben Kimi Räikkönen autójának bal első gumija megadta magát, így a finn 2 körrel a leintés előtt kénytelen volt kijönni a bokszba – ezzel elveszítette a 2. helyet.

1 körrel később Sebastian Vettel Ferrariján is megadta magát a Pirelli bal első kereke, így a német végül elveszítette a dobogós helyezést, és végül csak a 7. helyen ért célba.

5

A versenyt végül Hamilton 14 másodperces előnnyel nyerte meg, míg a 9. helyről rajtoló Valtteri Bottas 2. lett. A dobogó legalsó fokára végül Kimi Räikkönen állhatott fel.