Fotó: Mercedes
HírekKiemelt

Hamiltoné a pole a szezon utolsó időmérőjén

Forma-1-es pályafutása 83. rajtelsőségét szerezte az Abu Dhabi Nagydíj időmérő edzésén Lewis Hamilton. A 2018-as szezon utolsó versenyén Valtteri Bottas rajtolhat a második, Sebastian Vettel a harmadik helyről.

Az időmérő már naplementében kezdődött, így a hőség is csökkent a 3. szabadedzéshez képest – ám így is 29 °C-os hőmérséklet mellett kezdte meg a mezőny az edzést.

A Q1-ben a két Toro Rosso és a két Williams mellett Stoffel Vandoorne számára ért véget az időmérő, ám a belga csapattársa, Fernando Alonso továbbjutott a Q2-be – érkezett is a dicséret a bokszutca faláról: „Fernando, bejutottunk, bejutottunk! 14. hely. Ez csodálatos, haver!”

Szorosan alakult a Q2 vége, amikor Daniel Ricciardo 1 századmásodperccel előzte meg a már kieső helyen álló Carlos Sainzot. A spanyol pilóta számára így véget ért az időmérő, akárcsak honfitársának, az utolsó időmérőjét teljesítő Alonsónak, aki a 15. rajtpozíciót foglalhatja majd el vasárnap.

A második etapban egyébként öt különböző csapat versenyzői estek ki, közülük négy pilóta csapattársa továbbjutott a Q3-ba.

A top 3 istálló közti erőviszonyok egyértelműek voltak az időmérő végén: a Mercedes megszerezte az első sort, mögöttük a Ferrarik, mögöttük pedig a Red Bullok foglalnak majd helyet a vasárnapi versenyen.

Vettel hiába volt gyorsabb Hamiltonnál az első szektorban, a kör végére elfogyott előnye, és végül csak a 3. helyet szerezte meg – 0,3 másodperces hátránnyal.

A „középmezőny első helyezettje” ezúttal Romain Grosjean, a Haas pilótája lett, ő volt az első, aki már 1 másodpercen felüli hátránnyal zárt Hamilton mögött. Őt követi Charles Leclerc, aki csupán 45 századdal csúszott le a 7. pozícióról.

Szoros volt a küzdelem a 9. helyért is: Esteban Ocon, a Force India pilótája és Nico Hülkenberg, a Renault versenyzője között csak 2 ezredmásodperc volt a különbség.