Fotó: Mercedes
HírekKiemelt

Hamiltoné a pole hazai közönsége előtt

Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője nyerte az F1-es Brit Nagydíj időmérő edzését a két Ferrari, Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen előtt.

Néhány perccel az időmérő kezdetét követően piros zászlóval megszakították az edzést, miután Lance Stroll a kavicságyba csúszott – a Williams elszállítása után folytatódhatott a Q1, azonban pár perc múlva a kanadai csapattársa, Sergey Sirotkin is lecsúszott a pályáról. Ő vissza tudott térni, ám egyenesen a bokszba hajtott, majd Sirotkin az utolsó percekben tért vissza a pályára, azonban ez csak arra volt elég, hogy egy gyorskört teljesítsen – amellyel az utolsó helyet foglalja el az eredménytáblázaton.

Nem volt lehetősége körözni a Toro Rosso versenyzőjének, Brendon Hartley-nak, aki a harmadik szabadedzésen a felfüggesztés széttörése miatt hatalmasat bukott – az új-zélandi pilóta szerencsére sérülés nélkül megúszta, azonban autója csúnyán összetört, így a kvalifikációt ki kellett hagynia.

Így tehát csak két kieső hely volt kérdéses: végül Carlos Sainznak a Renault-val és Stoffel Vandoorne-nak a McLarennel nem sikerült a továbbjutás.

A Q2-ben 5 különböző csapat pilótái búcsúztak: Nico Hülkenberg (Renault), Sergio Perez (Force India), Fernando Alonso (McLaren), Pierre Gasly (Toro Rosso) és Marcus Ericsson (Sauber) – utóbbi versenyző csapattársa, Charles Leclerc ismét erős teljesítményt mutatott a kvalifikáción, és 9.-ként jutott tovább a Q3-ba.

Szoros csata alakult ki a Q3 végén a Mercedes és a Ferrari között: Hamilton mindössze 44 ezredmásodperccel nyert Vettel előtt, Räikkönen lemaradása csapattársától pedig mindössze 54 ezred volt.

A 4. helyen a másik Mercedes, Valtteri Bottas végzett, mögötte a két Red Bull, Max Verstappen és Daniel Ricciardo zárt. Ismét remek teljesítményt mutatott a két Haas, Kevin Magnussen a 7., Romain Grosjean pedig a 8. pozícióból rajtolhat majd.

Leclerc, a Sauber tehetsége a Q3-ban legyűrte a Force India pilótáját, Esteban Ocont, így majd előle, a 9. helyről indulhat a vasárnapi versenyen.