Így áll az F1-es pontverseny a Brit Nagydíj után

2019 British Grand Prix, Saturday - Wolfgang Wilhelm Lewis Hamilton Mercedes
Fotó: Pirelli
Kimaxolta hazai versenyét Silverstone-ban a világbajnoki pontversenyben vezető Lewis Hamilton: a brit magabiztos győzelmet aratott, ráadásul a leggyorsabb kört is megfutotta, így a maximálisan megszerezhető 26 ponttal távozik Nagy-Britanniából.

Hamilton a második helyről vágott neki a vasárnapi versenynek, és nagyot csatázott Bottasszal, aki végül egy biztonsági autós periódus után veszítette el a vezetést a címvédővel szemben.

A Mercedes bajnoki éllovasa innentől kezdve nagy magabiztossággal haladt az élen, és pályafutása 80. győzelmét szerezte az F1-ben.

Újabb elsőségének köszönhetően Hamilton előnye tovább nőtt a tabellán: már 39 pontos előnnyel vezet Bottas előtt. Max Verstappen 136 egységgel a tabella 3. helyét foglalja el, Sebastian Vettel pedig pont nélkül zárta a hétvégét, így mindössze 3 pont az előnye csapattársával, Charles Leclerckel szemben.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton25018252518262525251026225
2.V. Bottas1882618182518151318151804
3.M. Verstappen181151212121512101226102619
4.S. Vettel15612101515121818111201815
5.C. Leclerc1321016101110015151815012
6.P. Gasly6304908114161208
7.C. Sainz5800064808481010
8.K. Räikkönen31462100062406
9.D. Kvyat271000261002150
10.L. Norris24080400028002
11.D. Ricciardo22006002800600
12.L. Stroll182002002000120
13.K. Magnussen18800060000040
13.N. Hülkenberg17600000640100
15.A. Albon16021004000081
16.S. Perez13014800000000
17.R. Grosjean8000011000060
18.A. Giovinazzi1000000001000
19.R. Kubica1000000000010
20.G. Russell0000000000000

A konstruktőrök versenyében az újabb kettős győzelemnek hála tovább nőtt a Mercedes előnye, a Red Bull pedig 52 pontra megközelítette a Ferrarit.

A konstruktőri pontverseny állása:

 CsapatPontszám
1.Mercedes43844434343444038432544229
2.Ferrari288222625262218332630151827
3.Red Bull244151621122323141332222627
4.McLaren8208010480101281012
5.Toro Rosso4312102101002231
6.Renault396060021440700
7.Alfa Romeo32462100063406
8.Racing Point3121410002000120
9.Haas268000710000100
10.Williams1000000000010

Maradj még, olvasd el ezeket is!

Kapcsolódó cikkek

Friss hírek

 

 

 

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!