Kvyat az előszezon legjobb idejével az élen

Fotó: Toro Rosso
MONTMELO, SPAIN - FEBRUARY 20: Daniil Kvyat driving the (26) Scuderia Toro Rosso STR14 Honda on track during day three of F1 Winter Testing at Circuit de Catalunya on February 20, 2019 in Montmelo, Spain. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // AP-1YGD4YWZ52111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
A Toro Rosso versenyzője, Daniil Kvyat volt a leggyorsabb a Forma-1-es csapatok barcelonai tesztjének harmadik napján. Az orosz az előszezon eddigi legjobb idejével végzett az élen.

Kvyat idei második tesztnapját töltötte a faenzai kiscsapat új versenygépének volánja mögött, a legjobb köridőt pedig késő délután, nem sokkal a tesztnap vége előtt futotta meg.

A rutinos pilóta 1 perc 17,704 másodperces ideje a téli felkészülési időszak eddigi legjobbja, ráadásul Kvyat nemcsak gyors, hanem igencsak szorgalmas is volt: összesen 137 kört tett meg az STR18-assal.

Tőle mindössze 58 ezredmásodperccel lemaradva a 2. helyen zárt Kimi Räikkönen. A finn is eredményes napon van túl, hiszen a nap nagy részében az élen állt, végül pedig 138 kört tett meg szerdán, ezzel a harmadik tesztnap legszorgalmasabb pilótája lett.

Mögötte a Renault versenyzője, Daniel Ricciardo zárt a 3. pozícióban, bő 4 tizeddel lemaradva az élen végző Kvyattól. Az ausztrál ma is megosztotta a munkát csapattársával, Nico Hülkenberggel, és a némettel közösen összesen 143 kört tettek bele az RS19-es versenygépbe.

Fotó: Renault

A 4. helyen Sebastian Vettel végzett a Ferrarival, ő sem tétlenkedett a harmadik tesztnapon, hiszen a katalán ringen összesen 134 alkalommal ment körbe. Hátránya a nap végére mintegy 6 tizedmásodperc volt.

A Red Bull RB15-ös versenygépével ma újra Max Verstappen dolgozott. A Honda-motoros autóval a holland az 5. legjobb idővel zárt, és összesen 109kört tett meg. Mögötte Nico Hülkenberg zárt a Renault-val.

A Haas csapatánál is két versenyző dolgozott ma: délelőtt Pietro Fittipaldi körözött a csapat új autójával, délutánra pedig átadta a volánt Romain Grosjeannak. Az istálló napja mindenesetre nem volt problémamentes, hiszen mindkét versenyző alatt megállt az autó. Grosjean alatt kétszer is: pár perccel a tesztnap vége előtt kellett meglengetni miatta a piros zászlókat.

Grosjean végül a 7., Fittipaldi a 8. idővel zárta a tesztnapot.

A Haas két pilótáját Carlos Sainz követte, aki annak ellenére hasznos munkát tudott végezni, hogy a délelőtt nagy részét a garázsban töltötte. A McLarennél azt közölték, azért nem tudtak körözni a tesztnap első két órájában, mert az autón éjszaka elvégzett módosításokat véglegesítették.

Sainz egy alkalommal egyébként a kavicságyba is kicsúszott, de szerencséjére valahogy vissza tudott evickélni a pályára, és végül 90 megtett körrel fejezte be a gyakorlást.

A Mercedes ma is megosztotta a munkát a versenyzők között: délelőtt Valtteri Bottas volt az ügyeletes, ő 88 körig jutott, délutánra pedig átadta a W10-es versenygépet csapattársának, a címvédő Lewis Hamiltonnak. A brit sem tétlenkedett, 94 kört futott szerdán. Az mindenesetre látszik, a világbajnok csapat egyelőre nem a köridőkre, sokkal inkább a megtett körökre megy rá: Bottas a 11., Hamilton a 12. idővel fejezte be a körözést.

Szerdán végre megkezdhette a munkát Barcelonában a Williams csapata is. A grove-i istálló nem tudta időben befejezni új versenyautóját, így az első két tesztnapot kénytelen volt kihagyni.

Fotó: Williams

Az FW40-es végül szerda hajnalban érkezett meg a pályára, az istálló pedig délután tudta elkezdeni annak tesztelését. Erre George Russellnek volt lehetősége, aki délután 23 kört futott a 2019-es modellel. A csapat számára főleg a rendszerellenőrzésekről szólt a mai tesztnap.

A Forma-1 csapatai csütörtökön zárják az eheti teszteket, jövő héten pedig még további négy nap vár a mezőnyre Barcelonában.

A mai nap további részleteiről a csapatok tájékoztatása alapján számolunk majd be az este folyamán.