Massa a két McLaren előtt az első edzésen

Felipe Massa végzett az élen a Francia Nagydíj péntek délelőtti szabadedzésén, ahol felhős égbolt, és száraz pálya fogadta a versenyzőket. A Ferrari brazilja mögött a McLaren duója, Hamilton és Kovalainen végzett, akiket Raikkönen és Kubica követett.

Felipe Massa több mint fél másodpercet adott a teljes mezőnynek a Francia Nagydíj első szabadedzésén.

A második, illetve a harmadik helyen a McLaren duója, Hamilton és Kovalainen landolt, akiket a Ferrari világbajnoka, Kimi Raikkönen követett a negyedik pozícióban.

Majd’ fél óráig teljesen üres volt a pálya, ugyanis az első versenyző a 26 percben hagyta el a boxutcát.

A Williams német pilótája, Nico Rosberg nem meglepő módon azonnal az élre állt, akit a Toro Rosso hazai színekben versenyző újonca, Sebastien Bourdais váltott a képzeletbeli dobogó legfelső fokán.

Fél óra elteltével a nagyok is megszállták a pályát. Először Kovalainen és Massa került az élre, majd jött Hamilton, aki 1:16.002-es idejével azonnal átvette a vezetést, és egészen addig az élen maradt, míg Massa vissza nem vette azt fél órával az edzés vége előtt.

A Ferrari brazil versenyzője három gyorskört is teljesített, és 1:15.450-es idejével kényelmesen átvette a vezetést, miközben Hamilton szélesen vette az Adelaide hajtűkanyart, így nem tudott javítani idején.

Massa utolsó gyorskörén még egy tizedet faragott idejéből és végül 1:15.306-tal bebiztosította első helyét. Hamilton a második helyen maradt, miközben Kovalainen kis híján összetörte autóját az Estoril kanyarban, ahol nagy sebességgel átszáguldott a kavicságyon, és csak a szerencsének volt köszönhető, hogy nem csapta falnak autóját.

Raikkönen majd’ nyolc tizedet kapott csapattársától a negyedik helyen, akit a bajnokság éllovasa, Robert Kubica követett, aki már egy teljes másodperccel volt lassabb Massánál az ötödik helyen.

Fernando Alonso a hatodik lett, ám utolsó gyorskörén megállt autója a visszafordítóban, feltételezhetően egy motorprobléma miatt. A füstölgő R28-ast leparkolta a kavicságyban.

Jarno Trulli, aki megpördült a hajtűben, a hetedik helyre hozta be Toyotáját, míg az első tíz sorát Vettel, Heidfeld, és Timo Glock zárta.