Meggyilkolták az egykori forma-1-es pilótát - F1VILÁG.HU

Meggyilkolták az egykori forma-1-es pilótát

A Forma-1 történetének első kolumbiai versenyzőjét, Ricardo Londonót eddig tisztázatlan körülmények között, két üzlettársával együtt, fegyveresek meggyilkolták szombat éjszaka Kolumbiában.

Az 59 éves egykori autóversenyző, aki csak egy hajszállal csúszott le arról, hogy rajthoz állhasson az F1-ben, merénylet áldozata lett.

Londono néhány üzlettársával együtt saját tulajdonában lévő hoteljéből távozott, mikor lövések dördültek el, amik végeztek vele.

A rendőrség nagy erőkkel nyomoz az ügyben, ám egyelőre még senkit nem fogtak el, és félő, hogy nem is fognak, mert a maffia keze is benne lehet a dologban.

Londono ugyanis számos kétes ügyletben benne volt. 2000-ben például 10 millió dolláros birtokának nagy részét elvesztette, miután a kormány rátette a kezét, mivel felmerült a gyanú, hogy azt drogügyletekből szerzett pénzből szedte össze.

A kolumbiai versenyzői karrierje rövid, de annál ellentmondásosabb volt.

Kezdetben motoron próbálkozott, majd 1979-ben egy Porsche-val az IMSA szériában indult. 1980-ban a Lola színeiben a CanAm bajnokságban próbálkozott, majd az év végén részt vett az Aurora AFX Brit F1 bajnokság egyik versenyén a Colin Bennett Lotusszal.

1981-ben elindult a Daytona 24 órás versenyen, majd leszerződött az Ensign F1 istállóval, hogy rajthoz állhasson Brazíliában.

A verseny előtti szerdán néhány figyelemreméltó időt autózott az edzésen a Rio melletti Jacarepagua versenypályán, ám végül összeütközött Keke Rosberggel, ami miatt nem kapta meg az induláshoz szükséges szuperlicenszt.

Helyére Marc Surer ugrott be, aki egyből a kiváló negyedik helyen végzett. Bár Londono nem állhatott rajthoz a versenyen, mégis a történelemkönyvekben ő szerepel, mint első kolumbiai forma-1-es versenyző, hiszen nevezését elfogadták.