Red Bull: Le a kalappal a szerelőink előtt!

Fotó: Red Bull Racing
SHANGHAI, CHINA - APRIL 11: Daniel Ricciardo of Australia and Red Bull Racing talks to the media during previews ahead of the Formula One Grand Prix of China at Shanghai International Circuit on April 11, 2018 in Shanghai, China. (Photo by Lintao Zhang/Getty Images)

A csapatteljesítményt emelte ki Christian Horner, a Red Bull vezetője az F1-es Kínai Nagydíjat követően – egyértelműen ez vezetett ugyanis Daniel Ricciardo győzelméhez.

A Red Bull nagy reményekkel érkezett Kínába, azonban Ricciardónak a harmadik szabadedzésen turbóproblémái akadtak, és motort kellett cserélni az autóban. A csapat nagy erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy az időmérőre elkészüljön a versenygép, és végül a Q1 vége előtt 3 perccel tudott az ausztrál pályára gurulni.

A kvalifikáción a 6. rajtpozíciót szerezte meg Ricciardo, majd a versenyen egy remek taktikai húzással a biztonsági autós periódus alatt rögtön a bokszba hívták őt – ez a pillanat kulcsfontosságú volt a győzelemhez.

A csapat ráadásul mindkét kerékcsere alkalmával egyszerre hívta ki versenyzőit, így a szerelőknek közvetlenül egymás után kellett a két autón gumit cserélni.

„Csodálatos. Fantasztikus csapatteljesítmény. Le a kalappal a srácok előtt a garázsban, két dupla kerékcserét csináltak, tökéletes stratégiánk volt, Daniel pedig tökéletes versenyt teljesített” – nyilatkozta a csapatfőnök, Christian Horner.

„2010 óta először nyertünk itt. Az elmúlt futamokon nagyon balszerencsés volt, ezek után jó látni őt győztesként a dobogón” – folytatta Horner, aki Ricciardóval együtt nagyon boldog, hogy sikerült bezsebelniük az első helyet.