Ricciardo egy hajszállal Räikkönen előtt Bakuban

Fotó: Red Bull Racing
SHANGHAI, CHINA - APRIL 14: Daniel Ricciardo of Australia driving the (3) Aston Martin Red Bull Racing RB14 TAG Heuer in the Pitlane during qualifying for the Formula One Grand Prix of China at Shanghai International Circuit on April 14, 2018 in Shanghai, China. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

A Red Bull ausztrál versenyzője, Daniel Ricciardo volt a leggyorsabb a Forma-1-es Azeri Nagydíj második szabadedzésén. A sanghaji győztes mögött Kimi Räikkönen lett a második, Max Verstappen a harmadik.

Az időjárási körülmények valamelyest hűvösebbek voltak a délutáni gyakorláson, mint délelőtt, a csapatok pedig szokásuknak megfelelően a második szabadedzésen az időmérő-szimulációk mellett már nagy hangsúlyt fektettek a hosszú etapokra is.

A legjobb köridőt végül a Kínai Nagydíjon győztes Daniel Ricciardo futotta meg: az ausztrál 1 perc 42,795 másodperces idővel végzett az élen, és mindössze 69 ezreddel utasította maga mögé a Ferrari versenyzőjét, Kimi Räikkönent.

A Red Bulloknak igencsak fekszik a bakui pálya, hiszen Max Verstappen is gyorsnak mutatkozott: 116 ezredes lemaradással harmadik lett, és ezúttal jóval produktívabb munkát végzett, mint délelőtt, amikor is fél óra után a falnak csapta autóját. A holland programja viszont így sem volt problémamentes, a tréning végén ugyanis versenygépe lelassult a pályán.

A negyedik és ötödik helyen a két Mercedes zárt Valtteri Bottas – Lewis Hamilton sorrendben, az ő hátrányuk azonban már 7 illetve 8 tizedmásodperc volt Ricciardóhoz képest.

Fernando Alonso a 6. helyen zárt a McLarennel, mögötte Esteban Ocon 7., Carlos Sainz pedig 8. lett. A top 10-ben Kevin Magnussen és Nico Hülkenberg végzett még.

A Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője, Sebastian Vettel ezúttal is meglepően hátul végzett: a német 1,3 másodperccel lemaradva csak 11. lett, megelőzve Sergio Perezt, Romain Grosjeant és Lance Strollt.

Fotó: Scuderia Ferrari

Az Alfa Romeo Sauber pilótái közül Charles Leclerc volt a jobb ezúttal: a monacói a 16. legjobb idővel fejezte be a második tréninget, Marcus Ericssonnak azonban váltóproblémái voltak, így csak az utolsó helyen végzett.

Az Azeri Nagydíj programja szombaton 12 órakor folytatódik a harmadik szabadedzéssel, az időmérőt pedig 15 órától tartják majd.