Rosberg állt az élre az utolsó edzésen Bahreinben

Nico Rosberg végzett az élen az időmérő előtti utolsó szabadedzésen Bahreinben, ahol ma is hatalmas hőség fogadta a versenyzőket. A Williams német pilótáját Felipe Massa követte a Ferrarival a második helyet, míg a harmadik a Red Bull ausztrálja, Mark Webber lett.

A Williams istálló tovább folytatta remeklését Bahreinben, ugyanis német versenyzője, Nico Rosberg végzett az élen az utolsó szabadedzésen. Őt a Ferrari brazil pilótája, Felipe Massa követte, aki az utolsó pillanatokban került a második helyre, mikor a csapatok átváltottak a lágyabb keverékű abroncsokra, és megfutották utolsó gyorskörüket.

Ahogy azt már megszokhattuk, a Ferrari és a McLaren versenyzői az utolsó edzésen már nehéz autóval, a versenyre készülve köröztek, így nem csoda, hogy csak a középmezőnyben, vagy annak hátsó régiójában végeztek.

Massa volt az egyedüli az élmenők közül, aki időmérő kört ment, a többiek jócskán lemaradtak az élmezőnytől. Raikkönen a kilencedik helyen landolt, míg a McLaren duója, Heikki Kovalainen és Lewis Hamilton csak a 10., illetve a 18. pozícióban végzett.

A Ferrari az edzés első felét a boxban töltötte, arra várva, hogy a kiscsapatok megtisztítják az aszfaltot. Mikor Massa kilátogatott a pályára, azonnal letette névjegyét, és 1:33.219-es idejével két másodpercet vert az addig élen álló Rosbergre.

A brazil versenyző csapattársa, a világbajnoki címvédő Kimi Raikkönen első két gyorskörén hibázott, a tizenhármas kanyarban még a pályát is elhagyta. Mikor a finn versenyzőnek sikerült teljesítenie első tiszta gyorskörét, fél másodperccel futott rosszabb időt, mint márkatársa, az akkor még élen álló Felipe Massa.

Azt követően, hogy a pénteki edzésen csúnyán összetörte autóját, Hamilton a tartalék karosszériával vágott neki a mai edzésnek, és azzal is fogja teljesíteni a hétvége további részét, ami nem valószínű, hogy bármilyen kihatással lesz a teljesítményére.

Attól eltekintve, hogy az edzés elején Hamilton egy darabig Rosberg mögött a második helyen állt, a McLaren versenyzői mindvégig a középmezőnyben voltak.

Massa az utolsó percekig az élen állt, mikor a csapatok feltették autóikra a lágyabb keverékű abroncsokat. A BMW lengyel versenyzője, Robert Kubica azonnal megfutotta a legjobb időt, azonban csak a hetedik pozícióban végzett, miután többen is javítottak utolsó mért körükön.

Rosberg nem sokkal később 1:32.521-es idejével átvette a vezetést, ami 205 ezreddel bizonyult gyorsabbnak, mint a második helyen befutó Massa legjobbja, akit a Red Bull Racing ausztrál pilótája, Mark Webber követett a harmadik pozícióban.

A Toyota olasz versenyzője, Jarno Trulli, Webber csapattársa, David Coulthard, és a Williams újonca, Kazuki Nakajima zárta az első hat sorát Kubica és a Renault brazilja, Nelsinho Piquet előtt.

Érdekes megjegyezni, hogy az első és a tizennegyedik helyezett között mindössze 1.03 másodperc volt a különbség.