Rosberg volt a leggyorsabb a második brazil edzésen

Nico Rosberg végzett az első helyen a Forma-1-es Brazil Nagydíj második szabadedzésén, pénteken. A német mögött csapattársa, Lewis Hamilton, valamint a ferraris Sebastian Vettel zárt.

A helyi idő szerint délután megtartott második gyakorláson már az időjárás is fenyegető volt, időnként elkezdett szemerkélni az eső, ami miatt bizonyos kanyarokban a pálya is igencsak csúszós volt.

A csapatokat mindazonáltal ez nemigen zavarta, a második edzés során már a Pirelli lágy keverékű abroncsai is felkerültek a versenyautókra.

A leggyorsabb kört Nico Rosberg futotta meg még a versenyszimulációk előtt. A német 1 perc 12,385 másodperces idővel ért körbe Interlagosban, előnye közel fél másodperc lett csapattársa, a háromszoros világbajnok Lewis Hamiltonnal szemben. Rosbergnek mindazonáltal nem volt sima délutánja, az autó beállításaira és váltójára is panaszkodott a tréningen, sőt, még a füvet is meglátogatta.

Ros

A harmadik helyre Sebastian Vettel érkezett meg a Ferrarival, az ő hátránya azonban már majd’ 1 másodperc volt honfitársával szemben. Vettel mögött Kimi Räikkönen zárt a negyedik helyen a másik Ferrarival, majd következett Daniel Ricciardo a továbbfejlesztett Renault-motorral üzemelő Red Bull-lal.

Rai

Valtteri Bottas ezúttal is jól szerepelt: a finn tehetség hatodik lett Romain Grosjeant és Nico Hülkenberget megelőzve, és ezúttal csapattársa, Felipe Massa is beverekedte magát a legjobb tíz közé.

A McLarennek nehéz délutánja volt: Fernando Alonso alatt egy motorprobléma miatt megállt az autó, ami miatt előkerültek a piros zászlók is. A spanyol így végül csak 10 kört tudott megtenni a másfélórás edzés során.

Alo

Csapattársa, Jenson Button a két Toro Rosso mögött tizenhatodikként zárt.

Az utolsó két pozíciót nem meglepő módon a Manor-Marussia versenyzői bérelték ki: Will Stevens 19., Alexander Rossi 20. lett.

A Brazil Nagydíj harmadik szabadedzését magyar idő szerint szombaton 14, az időmérőt 17 órától tartják Interlagosban.