Sato nyerte az Indy 500-at, Alonso motorhiba miatt kiesett! - F1VILÁG.HU

Sato nyerte az Indy 500-at, Alonso motorhiba miatt kiesett!

Az Andretti Autosport versenyzője, a korábbi Forma-1-es versenyző Takuma Sato nyerte a 101. Indianapolis 500-at, míg Fernando Alonso motorhiba miatt kiesett a versenyből.

Sato a 4. helyről kezdte meg a vasárnapi futamot, és végül remek taktikával és versenyzéssel elsőként szelte át a célvonalat, megelőzve Helio Castronevest, valamint az újonc Ed Jonest.

Az 5. helyről startoló, és a verseny során végig az élmezőnyben autózó Alonso 21 körrel a leintés előtt a Honda-motor hibája miatt kiesett.

A spanyol versenyző 27 körön át vezette az indianapolisi versenyt.

A vasárnapi volt Sato második győzelmet az IndyCar-sorozatban: első diadalát még 2013-ban aratta Long Beachen.

A versenyen egy óriási baleset is borzolta a kedélyeket: a pole-ból induló Scott Dixon ütközött Jay Howarddal, minek következtében autója nagy sebességgel a levegőbe emelkedett.