Verstappen a leggyorsabb a kanadai nyitóedzésen

Fotó: Red Bull Racing
MONTMELO, SPAIN - MAY 11: Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Aston Martin Red Bull Racing RB14 TAG Heuer in the Pitlane during practice for the Spanish Formula One Grand Prix at Circuit de Catalunya on May 11, 2018 in Montmelo, Spain. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

A Red Bull versenyzője, Max Verstappen volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kanadai Nagydíj nyitóedzésén, megelőzve Lewis Hamiltont és Daniel Ricciardót.

A királykategória mezőnyét kedvező időjárási körülmények fogadták Montrealban, ahol a szuperlágy, az ultralágy és a hiperlágy keverékű abroncsokat használhatják a versenyzők.

A leggyorsabb kört a magyar idő szerint 16 órától megtartott nyitóedzésen Max Verstappen futotta meg: a holland 1 perc 13,302 másodperces idővel zárt az élen, mindössze 88 ezredmásodperccel megelőzve a világbajnoki éllovas Lewis Hamiltont.

A Red Bull másik versenyzője, a Monacóban győztes Daniel Ricciardo 2 tizeddel maradt el csapattársától, ám még így is a 3. helyen fejezte be a gyakorlást.

Ricciardót a ferraris Sebastian Vettel követte a 4. helyen. Az 5. pozícióban Valtteri Bottas, a 6. helyen pedig Kimi Räikkönen zárt.

A nyitóedzésen bőven volt dolguk a csapatoknak, hiszen a legtöbben új fejlesztéseket próbálhattak ki, köztük a Renault, a Ferrari és a Honda új specifikációjú V6-os erőforrásait.

A McLaren jó formában kezdte a hétvégét: Fernando Alonso a 7., Stoffel Vandoorne pedig a 9. lett, és a top 10-ben végzett még Carlos Sainz és Pierre Gasly is.

Fotó: McLaren

A mezőny második felében végzett viszont a két Force India: Esteban Ocon a 11. legjobb időt érte el, Sergio Perez autóját pedig Nicolas Latifi vezethette az első szabadedzésen.

A Williamsnek nem indult jól a hétvége: Lance Stroll a „Bajnokok Falának” csapta autóját, Szergej Szirotkin pedig a pálya más pontján ütközött neki a gumifalnak. Autóik viszont nem sérültek meg jelentősen, így a második szabadedzésen folytathatják majd a munkát.

A Renault versenyzője, Nico Hülkenberg mért kör nélkül zárta a nyitóedzést, autója ugyanis – feltételezhetően váltóhiba miatt – már a gyakorlás elején megállt. Az incidens miatt piros zászlóval meg is kellett szakítani a tréninget.

Fotó: Renault

A Kanadai Nagydíj második szabadedzését magyar idő szerint 20 órától tartják Montrealban.