Megosztás:

Verstappen futamot, Hamilton vb-címet nyert Mexikóban!

Hamilton négyszeres világbajnokká avanzsált Mexikóban.
Hamilton négyszeres világbajnokká avanzsált Mexikóban. © Red Bull Racing

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője megnyerte a Mexikói Nagydíjat, ahol a 2017-es vb-cím sorsa is eldőlt: Lewis Hamilton egy 9. hellyel négyszeres világbajnokká vált.

A világbajnoki cím ünneplése mellett a dobogón Verstappenen kívül még két másik versenyző, Valtteri Bottas és Kimi Räikönen pezsgőzhetett.

A rajt egyik világbajnoki esélyes számára sem úgy alakult, ahogy szerette volna: Lewis Hamilton és Sebastian Vettel ráadásul egymással ütköztek, az incidensben Vettel első vezetőszárnyával kivágta Hamilton jobb hátsó gumiját, így mindkettejüknek a bokszba kellett hajtania, és a mezőny végéről kellett megkezdeniük a felzárkózást.

A versenybírák jegyezték az esetet, azonban úgy döntöttek, senkit nem büntetnek az ütközésért. Max Verstappen, akivel Vettel szintén összeért a rajtot követően, így átvette a vezetést, és azt a verseny végéig ki sem engedte a kezében.

Hamilton mindeközben küszködött, többször panaszkodott rádión, hogy képtelen közelebb kerülni az ellenfeleihez, ám végül a 9. helyig sikerült felzárkóznia, amely elég volt számára ahhoz, hogy megnyerje a világbajnoki címet.

A 26. körben Nico Hülkenberg állt ki – a németet a csapat rádión szólította fel, hogy minél gyorsabban hagyja el az autót, mert veszélyes. A 33. körben pedig Brendon Hartley, a Toro Rosso újonca állt félre motorprobléma miatt. Ekkor virtuális biztonsági autós periódus lépett érvénybe, amely során a legtöbben kiálltak kereket cserélni – így tett Vettel is, akinek az ultralágy abroncsokat rakták fel az autójára, bízva abban, hogy ezzel előre tud majd törni a német.

Vettelnek egészen a 4. helyig sikerült felzárkóznia, ám csapattársát, Räikkönent már nem sikerült utolérnie a harmadik helyen.

A 6. hellyel élete legjobb eredményét érte el Esteban Ocon, a Force India versenyzője, míg csapattársa, a hazai közönség előtt versenyző Sergio Perez a 7. pozíciót szerezte meg.

A kerékcserék nagy nyertese Lance Stroll volt, aki ma ünnepli 19. születésnapját, és végül a 6. helyen zárta a futamot.

Hamilton nagy csatát vívott a 9. helyért Fernando Alonsóval, akivel össze is értek, ám végül a britnek sikerült legyűrnie a spanyolt.

A mezőny két hét múlva Brazíliában folytatja a küzdelmet, ahol azonban már sem a konstruktőri, sem az egyéni világbajnoki cím nem lesz kérdés.

tabla
MEGOSZTÁS:

Ezt olvastad már?

Daniel Ricciardo rajtbüntetéssel kezdte a mexikói futamot, ugyanis autójában motort és váltót is...