Vettel a leggyorsabb az időmérő előtt, problémák Hamiltonnál - F1VILÁG.HU

Vettel a leggyorsabb az időmérő előtt, problémák Hamiltonnál

A Ferrari négyszeres világbajnoka, Sebastian Vettel zárta az élen a Forma-1-es Osztrák Nagydíj harmadik szabadedzését. Lewis Hamilton lett a második, Valtteri Bottas pedig a harmadik az időmérő edzés előtt.

A Forma-1 csapatai kedvező időjárási körülmények között, 25°C-ban készülhettek a spielbergi időmérő edzésre szombaton délelőtt.

A leggyorsabb kört az egyórás tréningen a Ferrari német versenyzője, Sebastian Vettel futotta meg: a négyszeres világbajnok 1 perc 5,092 másodperces idővel végzett az élen, bő két és fél tizedmásodperccel megelőzve világbajnoki riválisát, Lewis Hamiltont.

Hamilton tehát egy második hellyel hangolt a kvalifikációra, ahol nem lesz könnyű dolga, hiszen legjobb esetben is csak a 6. helyről rajtolhat majd a vasárnapi versenyen, miután versenyautójában ki kellett cserélni a váltóművet.

A Mercedes brit pilótájának a harmadik edzésen is akadtak gondjai: egy alkalommal csúnyán elvétette a 3-as kanyar féktávját, méghozzá a fékek meghibásodása miatt.

A Mercedes szóvivője megerősítette, a fékrendszer okozta a problémákat: egészen pontosan eltört az egyik féktárcsa, de nem a beszállító termékével voltak problémák. A szóban forgó elemet az időmérőre kicserélik Hamilton autójában.

1

Érdekesség, hogy az edzés utolsó perceiben sem ő, sem csapattársa, Valtteri Bottas nem gurult pályára – feltehetően azért, mert a csapat addig a finn versenyzőt sem akarta kiengedni körözni, amíg nem biztosak a felmerült problémák okaiban.

Bottas egyébként a 3. helyen zárt a mai gyakorláson, megelőzve honfitársát, a ferraris Kimi Räikkönent.

A Ferrari és a Mercedes versenyzőit a két Red Bull követte Max Verstappen – Daniel Ricciardo sorrendben, majd következett a 7. helyen Kevin Magnussen, a 8. pozícióban pedig Romain Grosjean.

A top 10-ben zárt még a két Toro Rosso is, habár Carlos Sainz számára nem indult jól a nap: egy technikai malőr miatt autója rögtön a tréning elején megállt a pályán – noha később folytathatta a munkát.

A pénteki szabadedzések után Fernando Alonso autójában motort kellett cserélni, így a spanyol a Honda korábbi specifikációjú erőforrásával rója a köröket Spielbergben: a McLaren versenyzője a 15. helyen zárt, miközben csapattársa, Stoffel Vandoorne 13. lett.