Fotó: Scuderia Ferrari
HírekKiemelt

Vettel és a Ferrari a leggyorsabb a második tesztnapon

A Ferrari német versenyzője, Sebastian Vettel volt a leggyorsabb a Forma-1-es csapatok barcelonai tesztjének második napján.

Az alacsony hőmérséklet miatt a legtöbb csapat keveset körözött kedden délelőtt, csupán kora délután lettek aktívabbak, amikor a körülmények a napsütésnek köszönhetően valamelyest javultak.

A teszt utolsó órája aztán ismét csendesen telt, a pálya ugyanis ismét lehűlt, sőt, a hó is elkezdett szállingózni.

A legjobb köridőt végül Sebastian Vettel futotta meg: a német versenyző a Pirelli lágy abroncsaival 1 perc 19,673 másodperces idővel végzett az élen, megelőzve a Mercedest terelgető Valtteri Bottast, aki a közepes keverékű gumikkal 3 tizeddel volt lassabb a négyszeres világbajnoknál.

A Mercedesnél egyébként úgy tervezték, hogy Lewis Hamilton is autóba ül ma, a csapat azonban végül úgy döntött, egész nap Bottas vezet. Az istállónál azért tartották ezt jobb megoldásnak, mert délelőtt eleve sok időt veszítettek, a pilótacserével pedig csak még többet kellett volna a bokszban vesztegelniük a pedálok átállítása, illetve az ülés cseréje miatt.

Fotó: Mercedes AMG Petronas Motorsport

Bottas egyébként 94 kört, azaz 438 km-t tett meg, 4 körrel kevesebbet, mint a nap legszorgalmasabbja, Vettel, aki miatt egyszer meg kellett szakítani a körözést, mert megpördült az 1-es kanyarban. Vissza tudott ugyan gurulni a bokszba, és az autója sem sérült, de némi piszkot azért felhordott a pályára.

A 3. helyen Stoffel Vandoorne zárt a McLarennel: a belga mindössze 37 kört tett meg, legjobbját pedig a hiperlágy gumikkal futotta.

A Red Bull autójával ma Max Verstappen dolgozhatott, ám egy üzemanyagszivárgás miatt veszített némi időt délelőtt. Délután aztán elég szorgalmas volt a holland, és 67 kör megtétele után 4. lett, megelőzve a Renault versenyzőjét, Carlos Sainzot, valamint a Toro Rosso ifjú pilótáját, Pierre Gasly-t.

A Williamsnél Szergej Szirotkin kezdte ma meg a munkát, délután azonban Robert Kubica is autóba ült. A lengyel 48 körrel 7. lett, 4 tizeddel gyorsabb az orosznál. Mindketten a Pirelli lágy gumijait használták, és összesen 100 kört tettek meg az FW41-essel.

A 9. helyen Esteban Ocon zárt a Force Indiával, míg Charles Leclerc 10. lett az Alfa Romeo Sauberrel. Az ifjú monacói miatt is előkerültek egyszer a piros zászlók: a 4-es kanyarban autójával a sóderágyba csúszott.

Magnussen is meglátogatta a kavicságyat

A Haas autóját Kevin Magnussen terelgette ma: ő 6 ezreddel lemaradva Leclerctől az utolsó helyen zárt 36 körrel.

A csapatok szerdán tovább folytatják a teszteket a tervek szerint, habár az előrejelzések szerint havazás várható.