Vettel nagy csatában nyert, Hamilton dobogón Bahreinben!

Fotó: Bahrain GP
Race winner Sebastian Vettel (GER) Ferrari celebrates on the podium with the trophy at Formula One World Championship, Rd2, Bahrain Grand Prix, Race, Bahrain International Circuit, Sakhir, Bahrain, Sunday 8 April 2018.

A Ferrari versenyzője, Sebastian Vettel nyerte a Forma-1-es Bahreini Nagydíjat. A német nagy csatát vívott a második helyen befutó Valtteri Bottasszal. A harmadik pozícióban Lewis Hamilton fejezte be a futamot.

A rajtnál több helycsere is történt: az élboly tagjai közül Sebastian Vettel megőrizte első helyét, azonban Kimi Räikkönen nem tudta visszaverni a Mercedes támadását, így Valtteri Bottas elment mellette.

A rajtot követően Hamiltonnak nem sikerült azonnal javítania 9. rajthelyén, azonban Max Verstappen számára jól indult a verseny, a 15. helyről a 12.-re került. Ám öröme nem tarthatott sokáig, mivel hamarosan Hamiltonnal kezdett párharcot, összeértek, és a Red Bull defektet kapott.

Pierre Gasly, a Toro Rosso újonca is élt a jó rajtpozíciójával, és elment Daniel Ricciardo mellett – a Red Bull pilótájának ennél nagyobb problémája is akadt azonban, mivel nem sokkal később autója megállt a pályán. Az álló versenygép miatt virtuális biztonsági autós periódus lépett érvénybe – Verstappen ez idő alatt a bokszba hajtott kerékcserére, azonban nemsokára ő is kénytelen volt feladni a futamot.

A két Red Bull tehát hamar kiszállt a győzelemért folyó küzdelemből, pedig Ricciardo tegnap még úgy nyilatkozott, céljuk, hogy a Ferrarit elkapják a versenyen.

Kimi Räikkönen versenye egy bokszutcai baleset miatt ért véget – a finnt második kerékcseréjére hívták be, azonban idő előtt indult el, a bal hátsó kereke ugyanis még fent volt az autón. Az indulást követően Räikkönen elütötte szerelőjét, akihez hívták az orvosokat, és hordágyon szállították el. A Ferrari később Twitteren közölte, kórházba szállították a szerelőjüket.

Izgalmasan alakult a futam utolsó néhány köre, amikor Bottas felzárkózott Vettel mögé: a finn pilóta a verseny végére ledolgozta hátrányát a közepes keverékű abroncsokkal, míg a Ferrarin egyre inkább fogytak a lágy gumik.

Bottas végül nem tudta támadni Vettel, így a németnek végül sikerült megőriznie első helyét, ezzel megnyerte a Bahreini Nagydíjat.

Rendkívül sikeres hétvégét zárt a Toro Rosso, Pierre Gasly ugyanis a 4. helyen ért célba, az újonc pilóta számára így remekül indul első F1-es szezonja. A Haasnak a szerencsétlenül alakult Ausztrál Nagydíj után ezúttal sikerült a pontszerzés: Kevin Magnussen az 5. pozícióban zárt.

Nico Hülkenberg zárt a 6. helyen, mögötte a két McLaren végzett a 7. és 8. pozíciókban.