Webber elhappolta Kubica elől a pole-t Monacóban

Mark Webber indulhat az élről a vasárnapi Monte-Carlói Nagydíjon, miután egy kiváló körrel megelőzte a meglepetésembert, Robert Kubicát, aki remek tempót diktált a szűk utcai ringen. Alonso a boxból indul.

A Red Bull megtartotta veretlenségi sorozatát, hiszen Mark Webber az élre repítette autóját a szombati időmérőn Monacóban, ahol a várt kalamajka elmaradt, hiszen mind az első, mind a második etapban mindenkinek volt lehetősége arra, hogy tiszta kört fusson a hercegségben.

Sokáig úgy tűnt, hogy Robert Kubicának nem lesz ellenfele, ám végül a Red Bull ausztrálja az utolsó pillanatban megfutott gyorskörével megelőzte, így ő várhatja majd az élről a vasárnapi versenyt.

Felhős égbolt alatt, ám száraz körülmények között vette kezdetét az idei szezon hatodik állomásának helyet adó Monte-Carlói Nagydíj szombat délutáni időmérő edzése, ahol a levegő hőmérséklete 28, a pályáé pedig 35 Celsius-fok volt a kezdés pillanatában.

Első etap

A várt izgalom elmaradt, nem voltak komolyabb feltartások az első 20 perces etapban, és kivétel nélkül az újoncok versenyzői búcsúztak, illetve Alonso, aki délelőtt összetörte versenygépét, így nem tudott részt venni az időmérőn.

Felipe Massa azonban állta a sarat a másik Ferrarival, és 1:14.757-es idejével magabiztosan nyerte az első felvonást. A brazil pilótát három tizedes lemaradásban Mark Webber, és az utolsó szabadedzés győztese, Robert Kubica követte az első háromban.

Michael Schumacher kikapott csapattársától. A hétszeres világbajnok a McLaren duója közé beékelődve, a tízedik helyen végzett, fél másodperces hátrányban az ötödik helyen befutó Nico Rosberggel szemben.

Az első etap után a következő versenyzők búcsúztak: Heikki Kovalainen (Lotus), Jarno Trulli (Lotus), Timo Glock (Virgin), Lucas di Grassi (Virgin), Bruno Senna (HRT), Karun Chandhok (HRT), és Fernando Alonso (Ferrari).

Második etap

A második negyedórás edzés is különösebb kalamajka nélkül lezajlott. Látszott azonban, hogy a versenyzőknek nincs könnyű dolguk, hiszen nagyon kellett figyelniük a csapatra a rádión, ugyanis a mérnökök folyamatosan informálták őket a többiek pozíciójáról, hogy mikor a legideálisabb megkezdeniük mért köreiket.

A második etapot Rosberg nyerte a Mercedesszel, három századdal megelőzve Massát, akit Webber követett a harmadik helyen, Hamilton, Kubica, Vettel, és Schumacher előtt, akik mind 1:14-es időket autóztak.

A továbbjutók sorát Vitantonio Liuzzi, Rubens Barruchello, és a tavalyi futamgyőztes, Jenson Button zárta, ám az első tíz között mindössze nyolc tized volt a különbség, ami szintén jelzi, hogy hihetetlen szoros a mezőny a hercegségben.

Nagy meglepetésre a Renault csak egyik versenyzőjével jutott tovább, ugyanis Vitaly Petrov a célegyenes utáni visszafordítóban elvesztette autója felett az uralmát, és falnak csapta az R30-as modellt.

Adrian Sutil sem jutott be a harmadik körbe, ezúttal nem tudta felvenni a tempót Liuzzival, aki nyolcadikként simán továbbjutott az utolsó etapba.

A második etap után a következő versenyzők búcsúztak: Nico Hülkenberg (Williams), Adrian Sutil (Force India), Sebastian Buemi (Toro Rosso), Vitaly Petrov (Renault), Pedro de la Rosa (Sauber), Kamui Kobayashi (Sauber), és Jaime Alguersuari (Toro Rosso).

Harmadik etap

Már-már úgy tűnt, hogy Kubica megállíthatatlan lesz a hercegségben, azonban Webber az utolsó utáni pillanatban valahonnan előrántott egy fantasztikus kört, és 1:14.120-as idejével, egy tizeddel megelőzve lengyel ellenfelét, megszerezte a rajtelsőséget.

Vettel a harmadik helyet kaparintotta meg a másik Red Bullal, így a német pilóta a második sorból vághat neki a vasárnapi nagydíjnak, Massa mellől.

Hamilton az ötödik helyre hozta be a McLarent, a Mercedes duója, Rosberg és Schumacher elé, akiket alig fél tized választott csak el egymástól. Az első tíz sorát Button, Barrichello, és Liuzzi zárta.