Räikkönen vezetésével a Ferrarik az élen az időmérő előtt - F1VILÁG.HU

Räikkönen vezetésével a Ferrarik az élen az időmérő előtt

Fotó: Scuderia Ferrari

Kimi Räikkönen volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati, utolsó szabadedzésén. A finn mögött Sebastian Vettel 2., Lewis Hamilton 3. lett.

Az időmérőt előtti utolsó szabadedzést még nyirkos pályán kezdte meg a mezőny, a kedvező időjárásnak hála azonban hamar előkerültek a sima futófelületű abroncsok.

A legjobban végül a Ferrari párosa, Kimi Räikkönen és Sebastian Vettel hangolt a délutáni időmérő edzésre: Räikkönen 1 perc 43,916 másodperces idővel végzett az élen, közel 2 tizedmásodperccel megelőzve csapattársát, a világbajnoki éllovas Sebastian Vettelt.

Vettel legfőbb riválisa, Lewis Hamilton 3. lett ma délelőtt, legjobb ideje azonban mindössze 1 ezredmásodperccel maradt el a németétől.

1

A 4. helyen végző Max Verstappen lemaradása viszont már jelentős – bő 1 másodperc Räikkönenhez képest. A hollandot Valtteri Bottas követte az 5., Daniel Ricciardo a 6. helyen.

Igazán meggyőzően szerepelt az egyórás tréningen a Renault versenyzője, Jolyon Palmer, aki Sergio Perezt és Carlos Sainzot megelőzve 7. lett.

A legjobb 10 között végzett még Fernando Alonso is a McLarennel, az ő hátránya 2,1 másodperc volt az élen záró Räikkönenhez képest.

Alonsót Nico Hülkenberg követte a másik Renault-val, míg a Mercedes-motoros Force Indiát hajtó Esteban Ocon 12. lett.

[tie_full_img]3[/tie_full_img]

A McLaren másik versenyzője, Stoffel Vandoorne a 14. legjobb idővel zárt, a belga azonban az esélytelenek nyugalmával várhatja a délutáni kvalifikációt, hiszen a sorozatos motorcserék miatt papíron 65 rajthelyes büntetést kap majd.

Hiába a Mercedes-motor, nem villogtak szombat délelőtt a Williamsek: Lance Stroll csak 15. lett, egy hellyel megelőzve Felipe Massát, aki tegnapi balesete után gyakorlatilag a teljes pénteki napot kénytelen volt kihagyni. A brazilnak tehát bőven volt mit bepótolnia, végül 22 körig jutott, és 2,7 másodperces hátránnyal 16. lett.