A Team US F1 társtulajdonosa, Peter Windsor elhintette, hogy az észak-amerikai bázisú alakulat egy különleges, 21. századi szponzori csomaggal mutatkozik be a jövő évben a Forma-1-ben, és a költségvetési plafon eltörlése sem fog gondok okozni számukra.
A Team US F1 társtulajdonosa, Peter Windsor elhintette, hogy az észak-amerikai bázisú alakulat egy különleges, 21. századi szponzori csomaggal mutatkozik be a jövő évben a Forma-1-ben, és a költségvetési plafon eltörlése sem fog gondok okozni számukra.
Az elmúlt hetekben egyre több helyről lehet hallani, hogy a Google tulajdonában lévő YouTube video-megosztó portál lehet az USF1 egyik főszponzora a jövő évben.
A cégóriás egyik tulajdonosa, Chad Hurley látogatást tett az elmúlt versenynek helyet adó Silverstone-ban, ahol Windsor, és partnere, Ken Anderson oldalán mutatkozott, ami még inkább azt a feltételezést erősíti, hogy küszöbön a YouTube egyezség.
“Az emberek összehozzák (Chadet) a csapatunkkal, ami hihetetlenül hízelgő, és ki tudja?” – mondta Windsor az amerikai SPEED televíziónak. “Számos bejelentést teszünk a közeljövőben, és hamarosan az összes befektetőnk kilétére fény derül, illetve még számos más dologra is, nagyon érdekes dologra.”
“Mindössze annyit mondhatok, hogy most gőzerővel a csapat felépítésén dolgozunk, miután megkaptuk az indulási jogot. Azonban egy kiváló befektető csoportunk van, és ez oly módon repít minket a 21. századba, amit soha el nem képzeltek.”
Windsor azt is elmondta, hogy a költségvetési plafon eltörlése nem lesz különösebb kihatással csapatára, mert – ahogy azt már többször hangoztatták – meggyőződésük, hogy sokkal többet ki tudnak hozni kevesebb pénzből, mint ellenfeleik.
“A hivatalos limit eltűnt, ami azt jelenti, hogy a csapatok annyit költhetnek, amennyit csak akarnak” – mondta. “Ám azt gondolom, hogy mi sokkal hatékonyabban tudunk dolgozni a kisebb költségvetésből, mint a többiek.”
“Bár a csapatok azt mondják, hogy a költségvetési plafon eltűnt, egyikük sem mondja, hogy továbbra is 250-400 millió dollárból fog gazdálkodni egy évben. Mindenki azt mondja, hogy csökkenteni fogja kiadásait, és visszavesz.”
“A mi álláspontunk az, hogy a számoktól függetlenül, mi sokkal többet ki fogunk tudni hozni az adott költségvetésből, csupán a munkamódszereinknek köszönhetően. A nulláról kezdjük, ami hatalmas segítség a költségek kordában tartása terén, ugyanis nem kell megválnunk a felesleges rendszerektől.”
“Továbbá hiszünk az amerikai technológiába, és úgy gondolom, hogy mindez hatalmas előnyt jelent majd számunkra számos területen” – tette hozzá a szakember.