25 éve veszítettük el Ayrton Sennát - F1VILÁG.HU

25 éve veszítettük el Ayrton Sennát

Ma 25 éve, 1994. május 1-jén volt a Forma-1 fekete vasárnapja: a sportág legendás versenyzője, Ayrton Senna életét veszítette.
Ayrton Senna, McLaren

A brazil pilóta a San Marinó-i Nagydíjon az imolai versenypálya Tamburello nevű kanyarjában veszítette el uralmát Williamse felett, és nagy sebességgel a falnak csapódott.

Sennát helikopterrel kórházba szállították, majd 17 óra 30 perc körül érkezett a tragikus hír: a legendás Forma-1-es versenyző nem élte túl a balesetet.

Azt a bizonyos imolai hétvégét a Forma-1 fekete hétvégéjeként tartják számon: egy nappal Senna balesete előtt Ma 25 éve, 1994. május 1-jén volt a Forma-1 fekete vasárnapja: a sportág legendás versenyzője, Ayrton Senna életét veszítette. egy tragikus balesetben.

Forma-1-es pályafutása során Ayrton Senna 65 rajtelsőséget, 41 futamgyőzelmet és 3 világbajnoki címet szerzett.