A Ferrari volt a leggyorsabb a bokszban, de még ennek sem örülhettek - F1VILÁG.HU

A Ferrari volt a leggyorsabb a bokszban, de még ennek sem örülhettek

Szenvedősen alakult a Forma-1-es Miami Nagydíj a Ferrari csapata számára, hiszen autójának teljesítménye ezúttal sem volt elég jó ahhoz, hogy versenyzői a dobogóért harcoljanak – de a csapat ezúttal is remekül helytállt a bokszutcában.

A Ferrari egy 5. és egy 7. hellyel távozott Miamiból, miközben a Red Bull idei ötödik kettős győzelmét aratta. Nem sok öröme volt tehát a Scuderiának az amerikai versenyhétvégében – legfeljebb annyi, hogy ezúttal is ők abszolválták a leggyorsabb kerékcserét.

A maranellói gárda Carlos Sainz versenyautóján 2,21 másodperc alatt cseréltek kereket. Más kérdés persze, hogy még ennek sem tudott önfeledten örülni az istálló, a spanyol pilóta ugyanis túl gyorsan, a megengedett 80 km/óra helyett 82,2 km/órával hajtott a bokszban, ami miatt 5 másodperces időbüntetést kapott.

A miami versenyen egyébként meglehetősen szoros volt a küzdelem a leggyorsabb kerékcserék tekintetében, hiszen a Red Bull 2,27, a McLaren pedig 2,32 másodperc alatt cserélt kereket, de a többi istálló is csak néhány századdal maradt le.

A szezon eddigi leggyorsabb kerékcseréjét egyébként ugyancsak a Ferrari teljesítette még Szaúd-Arábiában, a csapat akkor 2,10 másodperc alatt teljesítette Charles Leclerc kiállását. Az idei leggyorsabb kerékcserék:

Marko: Győzködnöm kellett Hornert, hogy ne szerződjön a Ferrarihoz
A Red Bull nem aggódik a Mercedes felerősödése miatt: „Így is 23 másodperces hátrányban voltak”