A Forma-1-es világbajnokság állása az Osztrák Nagydíj után

SPIELBERG, AUSTRIA - JUNE 30: Race winner Max Verstappen of Netherlands and Red Bull Racing and the Red Bull Racing team celebrate after the F1 Grand Prix of Austria at Red Bull Ring on June 30, 2019 in Spielberg, Austria. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool  // AP-1ZTB2VFJ52111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
Max Verstappen nyerte a 2019-es Forma-1-es idény 9. versenyét, az Osztrák Nagydíjat. Győzelmének köszönhetően a holland a tabellán is előrelépett egy pozíciót.

A Red Bull versenyzője az összes begyűjthető pontot megszerezte Spielbergben, hiszen amellett, hogy megnyerte a futamot, a leggyorsabb kört is ő futotta – így összesen 26 egységgel hagyta maga mögött a Red Bull Ringet.

A remek szereplésnek köszönhetően Verstappen a tabellán Sebastian Vettel elé tudott kerülni.

A pontversenyt továbbra is Lewis Hamilton vezeti, aki Ausztriában csak az 5. helyen ért célba.

Az egyéni pontverseny állása:

 VersenyzőPontszám
1.L. Hamilton22318252518262525251026
2.V. Bottas18426181825181513181518
3.M. Verstappen13615121212151210122610
4.S. Vettel123121015151218181112
5.C. Leclerc1201016101110015151815
6.P. Gasly55049081141612
7.C. Sainz380006480848
8.K. Räikkönen254621000624
9.L. Norris22080400028
10.D. Ricciardo220060028006
11.N. Hülkenberg176000006401
12.K. Magnussen14800060000
13.S. Perez13014800000
14.D. Kvyat121000261002
15.A. Albon7021004000
16.L. Stroll6200200200
17.R. Grosjean2000011000
18.A. Giovinazzi1000000001
19.G. Russell0000000000
20.R. Kubica0000000000

A csapatok közül ezen a hétvégén a Red Bull gyűjtötte a legtöbb pontot, miközben a Mercedes csak 25 egységet szerzett, így a német istálló ezúttal nem tudta növelni előnyét az összetettben.

Az Alfa Romeo és a Racing Point csapatai között tovább zajlik a küzdelem: előbbinek sikerült a kettős pontszerzés hétvégén, így feljöttek a tabella hatodik helyére.

A konstruktőri pontverseny állása: 

 CsapatPontszám
1.Mercedes40744434343444038432544
2.Ferrari24322262526221833263015
3.Red Bull19115162112232314133222
4.McLaren600801048010128
5.Renault3960600214407
6.Alfa Romeo264621000634
7.Racing Point1921410002000
8.Toro Rosso1912102101002
9.Haas168000710000
10.Williams00000000000

Maradj még, olvasd el ezeket is!

 

 

Kapcsolódó cikkek

Friss hírek

 

 

 

 

 

 

Kövess minket a Facebookon is!

Kövess minket a Facebookon is!