A McLaren vezetősége azon dolgozik, hogy a következő szezonban csapatot találjanak pártfogoltjuk, Kevin Magnussen számára a Forma-1-ben, hogy az ifjú tehetség minél előbb tapasztalatot szerezhessen a királykategóriában.
A McLaren vezetősége azon dolgozik, hogy a következő szezonban csapatot találjanak pártfogoltjuk, Kevin Magnussen számára a Forma-1-ben, hogy az ifjú tehetség minél előbb tapasztalatot szerezhessen a királykategóriában.
A 20 éves dán pilóta meggyőzően teljesített a fiatal pilóták silverstone-i tesztjén, de versenyzőként is remekel, jelenleg ugyanis listavezető a Formula Renault 3.5-ös sorozatában.
Martin Whitmarsh, a McLaren csapatfőnöke nem is tagadta, dolgoznak azon, hogy 2014-re helyet találjanak a pilótának a Forma-1-ben. Mint mondta, a teszten elvileg a Force India is lehetőséget adott volna neki, de az indiai csapat végül az utolsó pillanatban visszalépett.
A McLaren jelenleg technikai partnere a Force Indiának, de ez az egyezség idén véget ér, és a felek már nem is újítják meg ezt, így ez az ajtó valószínűleg bezárult Magnussen előtt. Ott van viszont a Marussia, amely csapattal a McLaren szintén együtt dolgozik, ami nyilvánvalóan megnöveli Magnussen esélyeit.
Az ugyanis egyelőre valószínűtlen, hogy a McLaren rögtön saját csapatánál veti be a rutintalan újoncot. „Ha valaki McLaren-pilóta lesz, akkor azzal szemben hatalmasak az elvárások, óriási nyomás nehezedik rá. Tudom, vannak kivételek, de általában nem ültetünk újoncokat az autóba”- érvelt az Autosport munkatársának Whitmarsh.
A McLaren tehetséges pilótákat támogató programjának jelenleg a dán Magnussen a legtehetségesebb tagja, de mint a csapatfőnök elmondta, véleménye szerint még ő is évekre van attól, hogy a McLarennél megállja a helyét. Márpedig oda csak akkor kerülhet be valaki, ha valóban készen áll a kihívásra.