A McLaren visszavágott a Ferrarinak Japánban - F1VILÁG.HU

A McLaren visszavágott a Ferrarinak Japánban

Azt követően, hogy délelőtt még a Ferrari diktálta a tempót, a második edzésen már a McLaren pilótái uralták a mezőnyt. A bajnokság élén álló Hamilton végzett az élen, akit csapattársa Alonso, és a ferraris Massa követett. Az első tréning győztese, Raikkönen az ötödik lett.

Bár az első tizenöt percben a Renault duója diktálta a tempót, nem sokkal később a McLaren versenyzői álltak az élre, és vezető pozíciójukat mindvégig megtartották a másfél órás tréningen.

Lewis Hamilton először 1:19.198-as időt futott, majd javított, és 1:18.734-es idejével bebiztosította magának az első helyet, miközben csapattársa, Alonso 1:18.948-as idejével a második helyen landolt.

A délutáni edzés jóval mozgalmasabb volt, mint a délelőtti. A szokásostól eltérően, a kiscsapatok mellett a nagyok is pályára gördültek már az első percekben. A többség már a versenyre készült, hosszú etapokat teljesített, és senki nem fektetett komoly hangsúlyt a gyorskörökre.

A Ferrari– bár mindent megtett – ezúttal nem tudta felvenni a versenyt a McLarennel. Mind Felipe Massa, mind pedig Kimi Raikkönen több alkalommal is kilátogatott a bukótérbe, miközben keményen hajtottak a minél jobb idők elérése érdekében. Massa végül majd’ nyolc tizedmásodperccel lemaradva, a harmadik helyen landolt, akit további két tizedes hátrányban csapattársa követett az ötödik helyen.

A Ferrari duója közé Jarno Trulli ékelődött be, aki a negyedik helyre repítette a hazai pálya előnyét élvező Toyotát. A Renault versenyzői visszacsúsztak a hatodik, illetve a hetedik helyre, őket David Coulthard és Trulli csapattársa, Ralf Schumacher követte, aki egy alkalommal megpördült a 10-es kanyarban. Az első tíz sorát a BMW Sauber lengyel pilótája, Robert Kubica zárta.

Azt követően, hogy már az első edzésen is remekül teljesített, a Spyker német versenyzője, Adrian Sutil a délutáni tréning első felében is brillírozott, tartotta hetedik helyét, ám végül visszacsúszott a 16. pozícióba.

Sutil csapattársa, Sakon Yamamoto kis híján összetörte autóját, mikor a pálya utolsó kanyarkombinációjában megcsúszott, és nekiütközött Rubens Barrichello Hondájának, mikor megpróbált visszatérni a pályára. Bár a Spyker nem sérült meg komolyabban, elvesztette első vezetőszárnyát, amit a szerelők a boxban lecseréltek.

Barrichello ugyan tovább tudta folytatni a körözést, de az egész délután küszködött autójával, és végül csak a 17. helyen végzett a ráncfelvarráson átesett Hondájával.