A spanyol a tavalyi szezont követően intett búcsút a Forma-1-nek, habár a napokban azt mondta, egy élcsapat kérésére igent mondana, és visszatérne a száguldó cirkuszba.
Alonso amellett, hogy elindul néhány legendás autóversenyen idén – például az Indianapolis 500-on –, aktívan kiveszi majd a részét a McLaren idei és jövő évi F1-esének fejlesztéséből is.
A Forma-1 korábbi bajnoka a második barcelonai teszthéten is figyelemmel kísérte a McLaren munkáját, és bár az autót nem vezette, a mérnököktől kapott visszajelzések, illetve az adatok kielemzése alapján úgy érzi, előrelépett a csapat.
„Azt gondolom, sokat tanulunk. Kapcsolatban álltam a csapattal és tudtam az értekezletekről, kisebb problémákról is. Véleményem szerint a második teszthéten megerősítést nyert az a kép, ami kialakult az autóról. Úgy gondolom, hogy vannak még területek, amiket meg kell vizsgálni és javítani kell rajtuk, hogy javítsunk a teljesítményen.”
„Más területek viszont meglepően jók, szóval elégedett vagyok az eredményekkel és alapvetően azt gondolom, pozitívan alakult a két teszthét. Nem tökéletes még, de az irány jónak tűnik.”
Alonso egyébként idén tesztelheti is majd a McLaren autóját, véleménye szerint pedig visszajelzései hasznosak lesznek majd a csapat, illetve a versenyzők, Carlos Sainz és Lando Norris számára.
„Az az autó, amivel most körözünk, nagyjából tavaly júniusban született meg, amikor azonosítottuk a problémákat, a gyengeségeket, és azt a filozófiát, ami végül rossznak bizonyult 2018-ban. Elkezdtünk értekezni róla, és sokat dolgoztunk a szimulátorban.”
„Most pedig már itt van 2019, az autó a pályán, és lehet, hogy vannak olyan eredmények, amiknek nem ismerik a hátterét, vagy azt a filozófiát, ami a tervezés mögött van. És szerintem ez olyasvalami, amiben segíthetek.”
„Ráadásul 18 év után már azért ismerem a legtöbb pályát, a legtöbb trükköt itt-ott. Lando pedig első évét kezdi az F1-ben, bármi felütheti a fejét egy versenyhétvégén. Szóval az, ha lesz egy versenyző a mérnökök mellett, talán segít, hiszen ők egyébként csak a telemetriát látják.”
„Kielemeznek dolgokat, és a telemetria alapján hoznak döntéseket. De én lehet a kapocs aközött, amit látnak, illetve amit a versenyző érez, vagy amit mond a rádión.”