Friss hírek

Alonso elhappolta Hamilton elől a rajtelsőséget

A McLaren agyonverte a teljes mezőnyt a Magyar Nagydíj időmérő edzésén, azonban a felhőtlen öröm elmaradt. Úgy tűnt, Alonso miatt nem tudta teljesíteni utolsó gyorskörét Hamilton, aki mindvégig vezetett. A második sorban Heidfeld és Kimi végzett. Massa csak a 14. lett.

Első etap

A Spyker versenyzői kezdték meg elsőként a körözést a Magyar Nagydíj időmérő edzésének első etapján. Sutilt és az újoncnak számító Sakon Yamamotót honfitársa, a Super Aguri japán versenyzője, Takuma Sato követte, aki 1:22.438-as idejével azonnal átvette a vezetést.

A Williams istálló osztrák versenyzője, Alexander Wurz első gyorskörén az élre állt, ám nem örülhetett sokáig, mert jött a Toyota duója Ralf Schumacher és Jarno Trulli, akik feladták a leckét a többieknek. Később a Williams német pilótája, Nico Rosberg felugrott a második helyre, beékelődve a Toyoták közé.

Az edzés felénél járva a Renault pilótái is kilátogattak a pályára. A francia gárda újonca, Heikki Kovalainen 1:21.096-os idejével azonnal átvette a vezetést, ezzel bizonyítva, nem véletlenül szerepelt jól a péntek délutáni edzésen, ahol Alonso mögött a második lett.

Hat perccel az edzés vége előtt az élmenők is megérkeztek a pályára. Elsőként Lewis Hamilton futotta meg gyorskörét. A brit versenyző mindegyik szektorban gyorsabb volt riválisainál, és parádés 1:19.570-es idejével toronymagasan átvette a vezetést. A BMW Sauber versenyzői sem vártak tovább, Heidfeld felugrott ugyan a második helyre, de több mint egy másodperccel volt lassabb Hamiltonnál.

A Ferrari versenyzői is kilátogattak a pályára. Massa rögtön első gyorskörén megszerezte a második helyet, ám ideje nyolc tizeddel marad el Hamilton legjobbjától. A McLaren spanyol versenyzője, Alonso sem tudta felvenni a versenyt csapattársával, és 1:20.425-ös idejével a harmadik helyre, Kimi Raikkönen elé jött fel.

Az első öt helyezett kivételével az utolsó percekben mindenki kihajtott a pályára, hogy teljesítse utolsó gyorskörét. A Honda versenyzői egymással harcoltak, először Barrichello, majd Button került be az első tizenhatba, ám jött a Toro Rosso olasz pilótája, Tonio Liuzzi, aki eldöntötte, egyik Honda se kerüljön be a második körbe.

Időközben Kovalainen felugrott a második pozícióba, és Kubica is javított a BMW Sauberrel, így Massa előtt megszerezte a harmadik helyet.

Az első etap végén a következő versenyzők búcsúztak: Jenson Button (Honda), Rubens Barrichello (Honda), Takuma Sato (Super Aguri), Sebastian Vettel (Scuderia Toro Rosso), Adrian Sutil (Spyker), és Sakon Yamamoto (Spyker).

Második etap

A Williams istálló osztrák versenyzője, Alexander Wurz futotta meg az első gyorskört az időmérő edzés második etapjában. Nagy maglepetésre a Toyota olasz versenyzője, Jarno Trulli bement 1:20 alá, és 1:19.951-es idejével toronymagasan átvette a vezetést.

Az első etap győztese, Lewis Hamilton azonban nem hagyta annyiban a dolgot, és fantasztikusnak mondható 1:19.301-es idejével az élre állt. A Ferrari versenyzői ugyan keményen hajtottak, ám nem tudták felvenni a versenyt Hamiltonnal. Raikkönen még Trullit sem tudta megverni, míg Massa nagyot hibázott a célegyenesre ráfordító kanyarban, így csak a tizenegyedik pozícióban landolt.

Alonso is teljesítette gyorskörét, és ugyan felugrott a második helyre, ideje mégis három tizeddel volt lassabb csapattársáénál. Felipe Massa közben nagy bajba került, a szuper lágy gumikkal éppen a pálya felé tartott, mikor autója megállt alatta a boxutcában. A brazil versenyzőt a szerelők szerencsére vissza tudták tolni a boxba. Úgy tűnt, kifogyott a benzin az F2007-es modellből, így miután rátankoltak a brazil autójára, tovább folytathatta a körözést.

Hatalmas meglepetésre azonban Massa nem tudott javítani idején, így csak a tizennegyedik pozícióból várhatja a holnapi futamot. A Ferrarival vélhetően nem csak üzemanyagprobléma volt. A Renault versenyzői közül Fisichella jutott be az utolsó etapba, noha csapattársa, Heikki Kovalainen eddig jobban ment nála a hétvége eddigi részében.

A második kör végén a következő versenyzők búcsúztak: David Coulthard (Red Bull Racing), Heikki Kovalainen (Renault), Alexander Wurz (Williams), Felipe Massa (Ferrari), Anthony Davidson (Super Aguri), és Vitantonio Liuzzi (Scuderia Toro Rosso).

Harmadik etap

Ahogy az lenni szokott, az időmérő edzés mindent eldöntő utolsó etapjának első fele az üzemanyag fogyasztásról szólt. Kilenc perccel a tréning vége előtt a Toyoták megkezdték a kiállások első körét. A kölni bázisú csapat valószínűleg kevesebb üzemanyaggal kezdi majd meg a holnapi versenyt. Egy körrel később a többiek is kihajtottak a boxba.

Az első gyorskört a Toyoták teljesítették. Trulli 1:21.796-os idejével az élre állt, ám csapattársa Ralf Schumacher csak Nick Heidfeld mögött a harmadik pozícióban landolt. Az élmenők közül elsőként Kimi Raikkönen futotta meg gyorskörét, és 1:20.922-es idejével azonnal átvette a vezetést.

Nem sokkal később a BMW-s Nick Heidfeld állt az élre, ám a McLaren duója ismét verhetetlennek tűnt. Alonso 1:20.133-as idejével feladta a leckét a többieknek, ám Hamilton a lágy gumikkal még nála is gyorsabb volt, és 1:19.781-es idejével azonnal átvette a vezetést.

Ahogy azt már megszokhattuk, ismét az utolsó percre maradt a döntés. Elsőként Raikkönen futotta meg utolsó gyorskörét. A Ferrari finn versenyzője javított egy pozíciót és felugrott ideiglenesen a harmadik helyre, melyet később Heidfeld visszavett tőle. Alonso utolsó gyorskörén megszerezte a pole pozíciót a kemény gumikkal, ám olyan sokat vártak a kerékcseréjénél, hogy Hamiltonnak már nem volt elég ideje arra, hogy megkezdje utolsó mért körét, így be kellett érnie a második pozícióval.