Fernando Alonso tökéletes hétvégét teljesített a Ferrari hazájában, ahol a McLaren kettős győzelmet aratott, megszégyenítve ezzel riválisát. A kétszeres világelső spanyol elégedetten nyilatkozott a futam után.
Fernando Alonso tökéletes hétvégét teljesített a Ferrari hazájában, ahol a McLaren kettős győzelmet aratott, megszégyenítve ezzel riválisát. A kétszeres világelső spanyol elégedetten nyilatkozott a futam után.
Alonso szinte az összes edzést megnyerte, megszerezte a pole pozíciót az időmérőn, és rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi versenyen. A spanyol pilóta pályafutása 19. elsőségét ünnepelte Monzában, ahol korábban még soha nem tudott nyerni.
A kétszeres világbajnok három pontra megközelítette csapattársát a világbajnokságban, aki még csak válaszolni sem tudott dominanciájára, így be kellett érnie a második hellyel. Alonso elárulta, az egyetlen rázós momentum a rajt volt, mikor Hamilton átvágta a sikánt, miután ütközött Massával.
|
“Tökéletes hétvégét teljesítettem” – mondta. “Néha a dolgok jó irányba haladnak, és kiválóan érzed magad. Monzában mindig problémákkal küszködtem, éppen ezért különleges számomra ez a győzelem.”
“Minden rendben zajlott, kivéve a rajtot, ami nem volt tökéletes. Belenéztem a visszapillantó tükörbe, és láttam magam mögött Massát, és egy pillanatra azt gondoltam, hogy védenem kell a pozíciómat az első kanyarban. Későn fékeztem, majd megláttam, hogy Lewis van mögöttem, és azon aggódtam, nehogy összeérjünk.”
Alonso nem győzte hangsúlyozni, hogy mennyire különleges számára a mai győzelem, és nem csak azért, mert csapata egy borzalmasan nehéz hétvégén van túl a kémbotrány újabb fejleményei miatt.
“Az összes győzelmem különleges valamiért, de vannak olyan pályák, ahol többször győztem már, vagy legalább egyszer. Itt viszont még soha nem állhattam fel a dobogó legmagasabb fokára, így nagyon akartam a sikert, mert célom az, hogy minden pályán legalább egyszer nyerjek. Éppen ezért különleges érzés volt számomra, hogy én haladhatok át elsőként a célvonalon Monzában.”