Bottas a leggyorsabb, erősnek tűnik a Ferrari

Valtteri Bottas futotta meg a legjobb köridőt a Forma-1-es csapatok barcelonai tesztjének harmadik napján. A finn versenyző mögött Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo zárt.

Bottas még délelőtt futotta meg az idei tesztek eddigi legjobb köridejét, melyet a nap hátralévő részében nem tudtak lejjebb szorítani a riválisok.

A Mercedes finn versenyzője 1 perc 19,705 másodperces köridőt ért el a Pirelli ultralágy abroncsait használva.

Nemcsak ő, hanem a ferraris Sebastian Vettel is az 1 perc 20 másodperces határ alá került: a német 1 perc 19,952 másodperces idővel zárt, 247 ezredmásodperccel lemaradva Bottastól. A Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője leggyorsabb körében a Pirelli lágy abroncsait használta.

1

Vettel volt egyébként a mai nap legszorgalmasabb versenyzője: 139-szer ment körbe a katalán ringen.

A 3. pozícióban Daniel Ricciardo végzett a Red Bull RB13-as versenyautójával, mögötte Jolyon Palmer végzett a 4. helyen, akinek a napja nem indult zökkenőmentesen. Már a tesztnap első órájában a kavicságyba csúszott, végül azonban 51 körrel fejezte be a szerdai napot.

Palmer mögött a szintén igazán szorgalmas (126 kör) Marcus Ericsson zárt a 6. helyen, míg a 7. pozíciót Lewis Hamilton csípte el.

Hamilton délutánra vette át Bottastól a Mercedes W08-as versenyautójának kormányát, és egy teljes versenyszimulációt is teljesített. A brit előbb a közepes keverékű gumikkal körözött, majd a lágyakra váltott.

Hamilton hosszú etapját kétszer is megszakította a piros zászló: először Carlos Sainz miatt kellett azt meglengetni, aki a 4-es kanyarban csúszott ki, majd nem sokkal később Lance Stroll ütközött a falnak a Williamsszel.

Úgy tűnik, a kanadai versenyző egyelőre keresi a saját határait, hiszen tegnap is kicsúszott a pályáról, mely miatt a Williams csupán 12 kört tudott megtenni. Strollnak délelőtt is volt egy kicsúszása, majd délután az 5-ös kanyarban ment a gumifalnak.

Stroll a problémák ellenére 98 kört tett meg Barcelonában, és Romain Grosjean mögött, a 9. helyen végzett.

Azok után, hogy első tesztnapja igencsak kiábrándítóra sikeredett, Fernando Alonso ma végre körözhetett a McLaren autójával. A spanyol 72 kört abszolvált, 1 perc 22,598 másodperces idejét pedig délután érte el a lágy gumikkal. Alonso legjobbja közel 3 másodperccel maradt el Bottas mai, elsőséget érő idejétől.

A Force Indiánál a fejlesztőversenyző, Alfonso Celis Jr. dolgozott ma, míg a Toro Rossónál Daniil Kvyat és Carlos Sainz is lehetőséget kapott.

Az első előszezoni teszt holnap fejeződik be a katalán fővárosban.