Bottas az élen Imolában, közel a Mercedeshez a Red Bull - F1VILÁG.HU

Bottas az élen Imolában, közel a Mercedeshez a Red Bull

A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas végzett az élen a Forma-1-es Emilia-Romagna Nagydíj nyitóedzésén. A 2. helyen a vb-címvédő Lewis Hamilton zárt, a Mercedesektől alig lemaradva Max Verstappen lett a 3.
2021 Emilia Romagna Grand Prix, Friday - LAT Images Valtteri Bottas Mercedes

A szezonnyitó Bahreini Nagydíj után Imolában vendégszerepel ezen a hétvégén a Forma-1 mezőnye, a legendás versenypályán pedig a szahíritól teljesen eltérő időjárási körülmények fogadták a csapatokat. Az első szabadedzést hűvös, ugyanakkor száraz időben teljesíthették a versenyzők.

A leggyorsabb kört végül a Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas futotta meg: a finn pilóta a Pirelli lágy keverékű abroncsait használva 1 perc 16,564 másodperces idővel zárt az élen, megelőzve csapattársát, a címvédő Lewis Hamiltont.

A 3. pozícióban Max Verstappen zárt, a holland pilóta alig 58 ezreddel volt lassabb Bottasnál, sőt, az edzés utolsó másodperceiben még javíthatott is volna, Nikita Mazepin autótörése miatt azonban erre végül nem volt lehetősége.

Problémásan indult az edzés a Ferrari számára, Charles Leclerc ugyanis – vélhetően műszaki probléma miatt – csak meglehetősen későn kezdte meg a mért körök teljesítését, a monacói azonban előkelő helyen zárt: ő volt a 4. leggyorsabb délelőtt, 2 tizeddel maradt csak le az élen végző Bottastól. Csapattársa, Carlos Sainz a 6. legjobb köridőt futotta.

A két Ferrari közé Pierre Gasly férkőzött be az AlphaTaurival, a top 10-ben pedig Fernando Alonso, Lance Stroll, Nicholas Latifi és Daniel Ricciardo zárt.

A McLaren számára döcögősen indult a hétvége, hiszen míg Ricciardo 10., Lando Norris csak 13. lett. Sebastian Vettel is visszafogottan kezdett az Aston Martinnal: a német csak a 14. helyen zárt.

A Red Bullnak sem volt sima az edzés: Sergio Perez egy bal hátsó defekt miatt megpördült a gyakorlás során, így csak a 16. helyen zárt. Az incidens miatt a piros zászlók is előkerültek, Esteban Ocon ugyanis szintén megállt a pálya szélén, vélhetően azért, mert ráhajtott Perez törmelékeire.

Az utolsó helyen Yuki Tsunoda zárt, neki is vélhetően műszaki gondjai voltak, egy alkalommal ki is csúszott a pályáról. Hasonlóan nehézkesen sikeredett Nikita Mazepin számára is a tréning: az orosz pilóta kétszer is kicsúszott, a második alkalommal pedig a falnak is nekicsapta autóját. Így is Mick Schumacher előtt, a 18. helyen tudott végezni.

Az Emilia-Romagna Nagydíj programja 14:30-kor folytatódik a második szabadedzéssel.