Bottasé a pole a Portugál Nagydíjon! - F1VILÁG.HU

Bottasé a pole a Portugál Nagydíjon!

Valtteri Bottas szerezte meg a rajtelsőséget a Forma-1-es Portugál Nagydíj szombati időmérő edzésén. A portimaói kvalifikáció komoly taktikai küzdelmet hozott, ebben a tekintetben pedig a Mercedes végül jobbnak bizonyult a Red Bullnál. Lewis Hamilton a második, Max Verstappen pedig a 3. helyről rajtolhat.
2021 Portuguese Grand Prix, Friday - Wolfgang Wilhelm Valtteri Bottas Mercedes sparks

Az időmérő kezdetén a pálya hőmérséklete 38 °C, míg a levegőé 18 °C volt, tehát hasonló körülmények fogadták a mezőnyt, mint az utolsó szabadedzésen.

Pénteken a Mercedes, a szombati harmadik szabadedzésen viszont Max Verstappen bizonyult a leggyorsabbnak: az utolsó tréningen a Red Bull 2 tizedmásodperccel előzte meg Hamiltont.

Az időmérő előtt a Mercedes serényen dolgozott Bottas autóján, a hírek szerint szenzorgondok jelentkeztek a finn versenygépében, a kvalifikáció kezdetére azonban befejezte a munkát a csapat

A Q1-ben az élmezőny pilótái is csúszkáltak: Hamilton is elhagyta a pályát, illetve elfékezte az abroncsait, Sergio Perez pedig egy nagyobb piruettet mutatott be 5 perccel a Q1 vége előtt.

Az időmérő első szakaszában kiesett Daniel Ricciardo, a McLaren versenyzője, 6 századmásodperccel csúszott le a továbbjutástól.. Az ausztrál pilóta csalódottságának hangot is adott, pedig pénteken úgy érezte, hogy már jobban sikerült alkalmazkodnia versenygépéhez.

Meglepetésre nem sikerült a továbbjutás Lance Strollnak, az Aston Martin pilótájának sem, de Nicholas Latifi számára is véget ért az időmérő, a rajtrács utolsó két helyét pedig a két Haas, Mick Schumacher és Nikita Mazepin foglalhatja majd el.

A Q2-ben George Russell 57 ezredmásodperccel csúszott le a továbbjutástól, de így is remek eredményt ért el a Williams: a brit pilóta a 11. helyről rajtolhat. Véget ért a kvalifikáció a két Alfa Romeo, Antonio Giovinazzi és Kimi Räikkönen számára, Fernando Alonso a 13. helyen zárt az Alpine-nal, Yuki Tsunoda, az AlphaTauri pilótája pedig a 14. rajtkockát szerezte meg.

Ami a gumiválasztást illeti, a két Mercedesen és a két Red Bullon kívül Charles Leclerc döntött a közepes abroncsok mellett, így rajtuk kívül a top 10 többi pilótája a lágy gumikkal rajtol majd.

A Q3 első próbálkozásai során Max Verstappen gyorskörét elvették, így ekkor Bottas állt az élre: a finn eredményét az időmérő végéig meg tudta őrizni, ekkor már csapattársa, Hamilton sem tudott javítani, aki végül a második helyet szerezte meg 7 ezredmásodperces hátránnyal.

A 4. rajtkockát a Red Bull másik pilótája, Sergio Perez szerezte meg, mögötte Carlos Sainz zárt a Ferrarival. A maranellóiak másik pilótája, Charles Leclerc csupán a 8. helyről rajtolhat vasárnap.

A 6. helyen Esteban Ocon zárt az Alpine-nal, mindössze 3 ezredmásodperccel maradt el Sainztól. Mögötte Lando Norris, a McLaren pilótája a 7. lett, Pierre Gasly 9. lett az AlphaTaurival, Sebastian Vettel, az Aston Martin pilótája pedig idei legjobb időmérős eredményét érte el a 10. pozícióval.