A Renault megerősítette, partnercsapata, a Red Bull Racing a jövő hétvégi Brazil Nagydíjon használja majd továbbfejlesztett V6-os erőforrását.
A Renault megerősítette, partnercsapata, a Red Bull Racing a jövő hétvégi Brazil Nagydíjon használja majd továbbfejlesztett V6-os erőforrását.
A francia gyártó az idei szezonra elérhető 12 fejlesztési zsetonjából 11-et felhasznált nemrégiben – az új specifikációjú aggregát már az Egyesült Államok Nagydíjára készen állt, ám akkor a Renault a Red Bull-lal közösen úgy döntött, azt még nem vetik be élesben.
|
Főleg azért, mert az előre prognosztizált körönkénti 2 tizedmásodperces fejlődésért nem érte volna meg bevállalni a motorcseréért járó 10 rajthelyes büntetést.
Jövő hétvégén, Interlagosban azonban a Red Bull már megkapja az új erőforrást – azt azonban nem tudni még, hogy mindkét versenyző használhatja-e azt.
A Renault másik partnercsapata, a Toro Rosso már korábban eldöntötte, idén már nem veti be a franciák továbbfejlesztett motorját.