Button elhappolta a pole-t Vettel elől Barcelonban - F1VILÁG.HU

Button elhappolta a pole-t Vettel elől Barcelonban

Jenson Button az utolsó pillanatig kivárt, és egy kiváló kört összerakva, mindenkit maga mögé utasított a mai időmérőn, így az élről vághat neki a holnapi futamnak. Mellőle Vettel rajtolhat a Red Bullal, míg a második sorban a két brazil, Barrichello és Massa foglalhat majd helyet.

Meleg, napos idő fogadta a versenyzőket a szezon ötödik állomásának helyet adó Spanyol Nagydíjon. A levegő hőmérséklete 23, a pályáé pedig 39 fok volt, tehát ideális körülmények között vehette kezdetét a száguldás.

Első etap

A Ferrari magabiztosan vághatott neki az európai szezon első időmérő edzésének, ugyanis a szombat délelőtti szabadedzésen fantasztikus tempót diktálva, mindkét versenyzője az élen végzett.

Felipe Massa nem is okozott csalódást csapatának, hiszen 1:20.484-es idejével megnyerte az első etapot, ám hatalmas meglepetésre csapattára, Kimi Raikkönen az utolsó percben kiesett, miután Jarno Trulli utolsó gyorskörén kiütötte az első tizenötből.

A Ferrari vélhetően ismét – ahogy Ausztráliában – eltaktikázta magát, hiszen a finn pilóta a boxból, tehetetlenül figyelte, ahogy egyre hátrébb csúszik a ranglistán, és végül kiesik az első körből, ami mindenképpen hatalmas csalódás volt sokak számára.

A McLaren öröme sem volt felhőtlen, mert bár a bajnoki címvédő, Lewis Hamilton bejutott a második körbe, csapattársa, Heikki Kovalainen nem tudta felvenni a versenyt ellenfeleivel, és bármennyire is próbálkozott, végül kiesett.

A többiek hozták a formájukat, és a szokásos boly jutott tovább a második szakaszba.

Az első etap után a következő versenyzők búcsúztak: Kimi Raikkönen (Ferrari), Sebastien Bourdais (Toro Rosso), Heikki Kovalainen (McLaren), Adrian Sutil (Force India), és Giancarlo Fisichella (Force India).

Második etap

A második etapban valamelyest visszaállt a rend, és a Brawn GP állt az élre, ezúttal Rubens Barrichellóval, aki egyedüliként ment be 1:20 alá, 1:19.954-es idejével. A brazil pilóta mögött a Red Bull ausztrálja, Mark Webber sorakozott fel, akit Timo Glock követtett a Toyotával.

Felipe Massa két tizeddel lemaradva az első helyezettől, a negyedik pozícióban landolt, őt a bajnokság élén álló Jenson Button követte az ötödik helyen.

A hazai hős, Fernando Alonso az utolsó pozícióban még bejutott a harmadik körbe, ám Hamiltonnak követnie kellett csapattársát, mert tizennegyedik helyével kiesett a második körben.

A BMW és a Williams istálló is csak egy-egy versenyzővel jutott tovább, miután Heidfeld és Nakajima nem tudott javítani és búcsúzott a küzdelemtől.

A második etap után a következő versenyzők búcsúztak: Kazuki Nakajima (Williams), Nelsinho Piquet (Renault), Nick Heidfeld (BMW Sauber), Lewis Hamilton (McLaren), és Sebastien Buemi (Toro Rosso).

Harmadik etap

Az első mért körök után Vettel állt az élen, akit Barrichello követett a második helyen, Button és Webber előtt, tehát a Red Bull, illetve a Brawn duója volt a leggyorsabb, ám a döntés ismét az utolsó percekre maradt.

Elsőként Barrichello futotta meg utolsó gyorskörét, és 1:20.762-es idejével azonnal átvette a vezetést, ám Vettel nem hagyta magát, és egy tizeddel megelőzve a brazilt, visszavette első helyét.

Már-már úgy tűnt, hogy a fiatal német indulhat az élről, a végső sorrend csak az utolsó utáni pillanatban alakult ki, mikor Button befejezte gyorskörét, mellyel további egy tizedet faragva az addigi legjobb időn, megszerezte a rajtelsőséget.

A Ferrari egyedüliként továbbjutó pilótája, Felipe Massa a negyedik pozícióban végzett honfitársa, Barrichello mögött, míg Mark Webber zárta az első öt sorát a másik Red Bullal.

A Toyota duója a hatodik, és a hetedik helyen végzett. Őket Alonso, Rosberg, és Kubica követte az első tízben.